Главная страница » Збитки Rivian зростають, оскільки він продовжує спалювати готівку
Rivian

Збитки Rivian зростають, оскільки він продовжує спалювати готівку

Стартап, що займається виробництвом електричних вантажівок і позашляховиків, стикається з вищими витратами та проблемами, пов’язаними з повною працездатністю своїх складальних ліній

ЛОС-АНДЖЕЛЕС—Стартап з виробництва електромобілів Rivian Automotive Inc. повідомив в середу, що він втратив 1,74 мільярда доларів США в третьому кварталі — приблизно стільки ж, скільки було за період з квітня по червень, — оскільки він продовжував боротися з вищими витратами на матеріали та недостатнім використанням складальних ліній.

  • Компанія з Ірвіна, штат Каліфорнія, також заявила, що відкладає запуск доступнішої моделі під назвою R2 на рік до 2026. Виконавчий директор Rivian Р. Дж. Скарінге сказав, що зміна дати мала забезпечити достатньо часу для підготовки. для виробництва на новому заводі.

Виручка Rivian у третьому кварталі склала близько 536 мільйонів доларів США, що відображає постійне нарощування виробництва на заводі в Нормалі, штат Іллінойс, і збільшення обсягів поставок клієнтам. За даними Factset, скоригований чистий збиток компанії на акцію в розмірі 1,57 долара перевищив очікування аналітиків щодо втрати в 1,79 долара на акцію. Акції Rivian виросли приблизно на 7% на позабіржових торгах.


Виробник вантажівок і позашляховиків, що працюють на акумуляторах, раніше повідомляв, що протягом кварталу випустив 7363 автомобілі та поставив клієнтам 6584 автомобілі за той же період. Це означає, що Rivian має виробити трохи більше 10 000 автомобілів, щоб досягти цільового показника у 25 000 автомобілів за весь рік.


Компанія Rivian повторила, що була на шляху до досягнення цієї мети, зменшеної цифри, яку вона встановила після того, як зіткнулася з проблемами виробництва на своїй фабриці.

Тим не менш, компанія продовжує витрачати готівку, оскільки вона витрачає значні кошти на розширення діяльності та страждає від інфляційного тиску, який підштовхує витрати на матеріали та запчастини.

На кінець вересня він мав $13,8 млрд готівки та їх еквівалентів у порівнянні з $15,46 млрд, про які повідомлялося на кінець червня.

Пан Скарінг, генеральний директор, сказав, що вважає, що Rivian перебуває у міцному фінансовому становищі та має достатньо грошей, щоб вести свій бізнес до 2025 року, за винятком будь-яких витрат на заплановане спільне підприємство з Mercedes-Benz Group AG.

У вересні компанія Rivian заявила, що розглядає можливість співпраці з Mercedes-Benz для створення нового європейського заводу, який виготовлятиме фургони для обох компаній.

«Ми маємо потужний баланс із 14 мільярдами доларів готівкою, що дає нам можливість гнучко орієнтуватися в ці невизначені економічні часи та шукати ефективні для капіталу методи стимулювання зростання», — сказав пан Скарінг.

Результати отримані у вирішальний час для молодого виробника автомобілів, оскільки він прагне довести, що може виготовляти автомобілі в великих обсягах у складних фінансових умовах.


Rivian є найвидатнішим із небагатьох стартапів електромобілів, які вийшли на біржу останніми роками з високими оцінками та амбіціями похитнути автомобільний бізнес. Відтоді ринкові настрої щодо цих вискочок охолонули.

  • Акції Rivian впали майже на 73% за рік, і компанія нещодавно звільнила 6% своєї робочої сили та скоротила витрати, намагаючись заощадити гроші.

Виробник вантажівок і позашляховиків пояснює свої квартальні збитки частково тим, що він створює невелику кількість автомобілів на складальних лініях, які були розроблені для набагато більшої продуктивності. Він також зафіксував вищі операційні витрати за квартал, здебільшого через витрати на компенсацію акцій, у тому числі витрати, які не були визнані до листопадового первинного розміщення акцій.

Компанія нещодавно додала другу, вечірню зміну робітників на свій завод, що допоможе їй досягти мети на кінець року, сказав пан Скарінг. Він додав, що Rivian довелося призупинити виробництво на п’ять днів у поточному кварталі, оскільки частина постачальника не прибула, але проблема була вирішена.

Головний фінансовий директор Rivian, Клер МакДоно, сказала, що сума грошей, яку компанія втрачає на кожному автомобілі, помітно зменшилася в третьому кварталі порівняно з попередніми кварталами. За її словами, збільшення обсягів виробництва, підвищення цін на транспортні засоби та заплановане скорочення матеріальних витрат допоможуть усунути збитки.


Інші стартапи електромобілів також зіткнулися з проблемами виробництва, що змусило їх залучати додатковий капітал для продовження роботи.

Lucid Group Inc. заявила у вівторок, що планує заробити до 1,5 мільярда доларів за рахунок двох продажів акцій. Виробник розкішних електромобілів цього року двічі скоротив плани виробництва після того, як зіткнувся з проблемами на своєму заводі в Арізоні.

На початку цього року Rivian відкликала майже всі виготовлені нею транспортні засоби після того, як виявила неправильно встановлені кріплення на деяких своїх вантажівках і позашляховиках. У крайньому випадку ослаблені кріплення можуть спричинити відрив колеса від транспортного засобу, повідомили в компанії.


Виробник пікапа R1T і позашляховика R1S підняв ціни на найдешевші автомобілі на кілька тисяч доларів в умовах зростання витрат на сировину. Інші виробники автомобілів здійснили аналогічне підвищення цін, посилаючись на більш високі ціни на запчастини та матеріали для акумуляторів.

У Rivian все ще є плани розширення, включаючи фабрику в Джорджії вартістю 5 мільярдів доларів, що дозволить їй виробляти до 400 000 автомобілів на рік, включаючи більш доступну модель під назвою R2.

  • У середу компанія Rivian заявила, що працює з владою Джорджії над заводськими планами і очікує, що R2 буде випущено в 2026 році.

Шон Маклейн, wsj.com

Другие посты