Главная страница » Японські кей-траки: за що ці автомобілі люблять у всьому світі і навіть у США
кей трак

Японські кей-траки: за що ці автомобілі люблять у всьому світі і навіть у США

Навіть в Україні автомобілісти, як мінімум, чули про знамениті японські кей-кари. Однак, значно менше відомий той факт, що існують ще й так звані кей-траки. Останні дуже популярні не тільки у самій Японії, а й у багатьох інших країнах. Купують їх навіть у Сполучених Штатах Америки. Більше того, є всі підстави вважати, що незабаром такі машини стануть популярними і в Україні. Чим пояснюється така затребуваність японських авто?


У Японії кей-кари та кей-траки виділяють в окремий клас автомобілів, що позначається словом «кейдзідоша». Кожен «keijidosha» повинен задовольняти лише двом вимогам. Перше – це габарити автомобіля. Вони не повинні перевищувати 3.4х1.48х2 метри. Друге – це об’єм силового агрегату. Літраж двигуна не повинен бути більшим за 0.66 літра. Для порівняння, у «Оки» ДВЗ має об’єм 0.75 літра. В іншому «кейдзідоша» — це цілком звичайні автомобілі. Щоправда, невеликі габарити в більшості випадків змушують використовувати безкапотне компонування, коли двигун встановлюється не перед, а під кабіною.

  • Компактні автомобілі відіграють велику роль як у Японії, так і в житті багатьох інших азіатських країн. Насамперед купують кей-кари та кей-траки в Індонезії, на Філіппінах, у В’єтнамі. Побачити їх можна й у багатьох інших країнах. Наприклад, охоче купують кей-траки у США. Здебільшого беруть їх сільські та провінційні жителі, насамперед фермери, скотарі, єгері, мисливці та інші промисловці. Тим більше, що, за мірками Сполучених Штатів, ці бюджетні японські автомобілі (які найчастіше ще й уживані) віддають за смішні гроші. Порядок цифр починається від 1 тисяч доларів.

У всьому світі водіїв приваблює до японських кей-траків кілька важливих факторів. По-перше, вони дуже економічні. Середня витрата палива рідко перевищує позначки 3.8 літра на 100 км. Хоча тут варто відзначити, що японські компанії мають чимало локальних виробництв у тих же країнах Азії і там у кузови кей-карів і кей-траків часто ставляться куди потужніші двигуни. Пов’язано це з тим, що за межами «Країни сонця, що сходить» якихось жорстких обмежень на об’єм двигунів (принаймні для «кейдзідоша») немає.


По-друге, як уже було зазначено вище в контексті США, кей-траки та кей-кари досить дешеві, що особливо приваблює масового покупця у країнах Азії. На тих же Філіппінах та Індонезії кей-траки нерідко з вантажних машин переробляють у пасажирські автобуси. По-третє, як і більшість інших «японців», автомобілі класу «кейдзідоша» все ще мають достатній рівень надійності та якості. Примітно, що навіть старі кей-траки, що приходять із Японії найчастіше, приганяються у хорошому стані.

Джерело

Другие посты