Главная страница » Як зробити простішою логістику доставки вантажів по Україні
Як зробити простішою логістику доставки вантажів по Україні

Як зробити простішою логістику доставки вантажів по Україні

Логістичні компанії надають послуги вантажоперевезень щодня. При цьому їхнє бачення організації транспортування суттєво відрізняються. На це впливає вантажопотік, маршрути і специфіка бізнесу. Поговоримо про шляхи поліпшення логістики своєї компанії.

Традиційні способи пошуку перевізників для доставки вантажів Україною

Якщо потрібно доставити товар з точки А в Б, більшість наймає транспорт, який може здійснити таке транспортування. Але тут є свої нюанси:

  1. Для оптимальних витрат потрібно знайти вантажівку, яка буде відповідати вазі та об’єму вантажу. Фрахтування наполовину заповненого десятитонного автомобіля рентабельним назвати важко.
  2. Якщо у перевізника немає зворотної доставки з вашого пункту призначення, ціна буде включати в себе і компенсацію за перегін авто до найближчого населеного пункту, з якого є вантаж в зворотному напрямку.

Розуміючи це, багато вантажовідправників шукають попутний транспорт і „довантажують” його своїм товаром. Ідея проста: через спеціалізовані онлайн-платформи з оголошеннями на них шукаються перевізники, які рухаються потрібним маршрутом. Перевага в тому, що оплата проводиться лише за місце, яке буде займати саме ваш товар. 

Здається, що все просто та зручно. Але тут виникають питання як зі сторони перевізника, так і зі сторони відправника.

Для перевізника – безпосередньо відсутність попутного вантажу або втрата часу на очікування такого. Звісно, що їхати назад собі в збиток не захоче ніхто, але цінник, який ледь-ледь покриє витрати на пальне, річ не така вже й рідка. Чим успішно і користуються багато компаній, в штаті яких є логісти.

Для відправника – відсутність жодної правової відповідальності цих інтернет-майданчиків, на яких розміщуються оголошення за якість послуг і збереження вантажів. Власники можуть просто видалити того чи іншого перевізника, якщо на нього поступають скарги, але якщо щось трапиться з вашим вантажем, розбиратися доведеться безпосередньо з перевізником.

Більш цивілізований спосіб надання послуг вантажоперевезень

Сьогодні все більш затребуваними стають збірні вантажі – LTL, що перекладається як „неповне завантаження”. Суть такої послуги можна розбити на 3 етапи. Спочатку збираються дрібні партії різних вантажовідправників і звозяться у розподільчий хаб. Товари вантажаться у великі багатотонні автомобілі, які доставляють збірні вантажі по обласних центрах (зазвичай вночі). З ранку магістральний транспорт розвантажується і товари доставляє отримувачам вже автотранспорт меншої вантажопідйомності.

Такий підхід більш оптимальний по декільком причинам:

  • Гарантія вчасної доставки. Складає близько 97%;
  • Робота в форматі палет. Вантажі приймаються тільки піддонами, тому ризик пошкоджень при транспортуванні мінімальний;
  • Повний контроль логістичним оператором і його відповідальність. Процес доставки починається із підбору транспорту, продовжується стеженням за маршрутом руху і закінчується вивантаженням в пункті отримання;
  • Можливість замовлення додаткових послуг.

Другие посты