Логістичні компанії надають послуги вантажоперевезень щодня. При цьому їхнє бачення організації транспортування суттєво відрізняються. На це впливає вантажопотік, маршрути і специфіка бізнесу. Поговоримо про шляхи поліпшення логістики своєї компанії.
Традиційні способи пошуку перевізників для доставки вантажів Україною
Якщо потрібно доставити товар з точки А в Б, більшість наймає транспорт, який може здійснити таке транспортування. Але тут є свої нюанси:
- Для оптимальних витрат потрібно знайти вантажівку, яка буде відповідати вазі та об’єму вантажу. Фрахтування наполовину заповненого десятитонного автомобіля рентабельним назвати важко.
- Якщо у перевізника немає зворотної доставки з вашого пункту призначення, ціна буде включати в себе і компенсацію за перегін авто до найближчого населеного пункту, з якого є вантаж в зворотному напрямку.
Розуміючи це, багато вантажовідправників шукають попутний транспорт і „довантажують” його своїм товаром. Ідея проста: через спеціалізовані онлайн-платформи з оголошеннями на них шукаються перевізники, які рухаються потрібним маршрутом. Перевага в тому, що оплата проводиться лише за місце, яке буде займати саме ваш товар.
Здається, що все просто та зручно. Але тут виникають питання як зі сторони перевізника, так і зі сторони відправника.
Для перевізника – безпосередньо відсутність попутного вантажу або втрата часу на очікування такого. Звісно, що їхати назад собі в збиток не захоче ніхто, але цінник, який ледь-ледь покриє витрати на пальне, річ не така вже й рідка. Чим успішно і користуються багато компаній, в штаті яких є логісти.
Для відправника – відсутність жодної правової відповідальності цих інтернет-майданчиків, на яких розміщуються оголошення за якість послуг і збереження вантажів. Власники можуть просто видалити того чи іншого перевізника, якщо на нього поступають скарги, але якщо щось трапиться з вашим вантажем, розбиратися доведеться безпосередньо з перевізником.
Більш цивілізований спосіб надання послуг вантажоперевезень
Сьогодні все більш затребуваними стають збірні вантажі – LTL, що перекладається як „неповне завантаження”. Суть такої послуги можна розбити на 3 етапи. Спочатку збираються дрібні партії різних вантажовідправників і звозяться у розподільчий хаб. Товари вантажаться у великі багатотонні автомобілі, які доставляють збірні вантажі по обласних центрах (зазвичай вночі). З ранку магістральний транспорт розвантажується і товари доставляє отримувачам вже автотранспорт меншої вантажопідйомності.
Такий підхід більш оптимальний по декільком причинам:
- Гарантія вчасної доставки. Складає близько 97%;
- Робота в форматі палет. Вантажі приймаються тільки піддонами, тому ризик пошкоджень при транспортуванні мінімальний;
- Повний контроль логістичним оператором і його відповідальність. Процес доставки починається із підбору транспорту, продовжується стеженням за маршрутом руху і закінчується вивантаженням в пункті отримання;
- Можливість замовлення додаткових послуг.