Відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну понад рік тому, США виділили понад 30 мільярдів доларів на безпекову допомогу, яка включала артилерію, ракети, стрілецьку зброю, бронетехніку, радіолокаційні системи, безпілотники, бронежилети, мільйони патронів. боєприпасів та інше.
У своїх перших коментарях після вторгнення 24 лютого 2022 року президент Байден не сказав нічого, що вказувало б на те, як це буде розвиватися. Він пообіцяв:
«Наші сили не беруть і не будуть залучені до конфлікту з Росією в Україні».
Наступного дня пан Байден дозволив надати українським силам зброю на 350 мільйонів доларів.
Важко точно визначити, скільки одиниць техніки надіслали чи пообіцяли США, частково через масштаби: понад 10 000 зенітних і протитанкових систем, понад 200 гелікоптерів і танків, а також понад 1,5 мільйона артилерії та боєприпасів, які США взяли на себе.
Кілька типів обладнання — переносні ракети Javelin і Stinger; 155-мм артилерія, високомобільна артилерійська ракетна система або Himars, бойові машини Bradley. і танки «Абрамс» — були передані Україні в ключові моменти війни:
Допомога США у сфері безпеки з початку вторгнення
- 16 березня 2022 р
- 1,0 мільярда доларів
- Джавелін
Дальність стрільби: 1,6 милі
Вага: 49,2 фунта. Ракета оснащена інфрачервоним наведенням
Пан Байден санкціонує пакет зброї, зокрема портативні ракети Javelin, здатні знищувати російські танки. На цьому етапі війни українські війська намагалися відкинути російські війська від Києва, столиці України. США відправили попередню партію Javelin у грудні 2021 року, коли президент Росії Володимир Путін стягував війська на українському кордоні.
- 13 квітня 2022 р
- 2,6 мільярда доларів
- Артилерія

Максимальна швидкість: 40,4 миль/год
Дальність стрільби: 9,1 миль
Вага: 24,07 тонни 155-мм гаубиця M126
США обіцяють 18 155-мм гаубиць і 40 тис. боєприпасів. Не зумівши взяти Київ, Росія передислокувала свої війська на південь і схід України, зокрема зосереджуючи вогонь на портовому місті Маріуполь. Київ звернувся до Заходу з проханням артилерії, щоб мати змогу обстріляти дедалі статичніші позиції Росії.
- 1 червня 2022 р
- 4,6 мільярда доларів
- Гімарс

Максимальна швидкість: 52,8 миль/год
Дальність стрільби: від 19,9 до 186,4 миль
Вага: 10,88 тонни. 6 ракет серії MLRS або 1 ракета ATACMS
Оскільки конфлікт дедалі більше зосереджується на східному Донбасі в Україні, обидві сторони погоджуються на артилерійську війну. США зобов’язуються надати високомобільну артилерійську ракетну систему «Хаймарс» і сучасні ракети для стрільби з неї. Ця зброя дозволяє українцям атакувати вглиб тилу Росії та знищувати її склади боєприпасів, бази та іншу інфраструктуру, змушуючи росіян розтягувати свої лінії постачання та тримати резервні війська далі від фронту. До початку осені Україна повернула собі великі території.
- 6 січня 2023 р
- 24,2 мільярда доларів
- Бредлі

Максимальна швидкість: 34,8 миль/год
Вага: 29 тонн ланцюгова гармата Bushmaster 25 мм
США та їхні союзники зобов’язуються надіслати десятки броньованих бойових машин піхоти. США пообіцяли придбати 50 бойових машин Bradley Fighting Vehicles, гусеничного автомобіля, який нагадує танк, але має меншу гармату. Ці машини нададуть Україні нові можливості озброєння та бронетехніки, дозволяючи її силам вкидати в бій мотопіхотні війська та надаючи їм вищий рівень маневреності та вогневої потужності. Серед інших факторів, які зважує Пентагон; Військові планувальники США бачать, що після того, як відвойовано територію та відтіснено росіян подалі від Києва, українські сили тепер можуть краще утримувати та готувати солдатів, які служать на Бредлі.
25 січня 2023 р
27,1 мільярда доларів
Абрамс

Максимальна швидкість: 41,6 миль/год
Дальність стрільби: 2,49 милі
Вага: 57,2 тонни. Основна гармата:
120 мм гладкоствольна
Оскільки просування на контрольовану Росією територію зупиняється, Київ отримує зобов’язання США, Німеччини та інших країн надіслати основні бойові танки. Європа обіцяє танки Leopard німецького виробництва, а США — танки M1A2 Abrams. Нові танки, коли вони прибудуть, дозволять українським військам наблизитися до російських позицій під захистом від вогню зі стрілецької зброї, осколків снарядів і навіть деяких прямих влучень. Важливе застереження: можуть знадобитися місяці, перш ніж прибуде перший танк.
- 24 лютого 2023 р
- 32 мільярди доларів
США зобов’язуються надіслати в Україну свою останню партію зброї: 2 мільярди доларів додаткових боєприпасів для Himars, артилерійські снаряди, Javelin та інше обладнання.
Примітки: загальна сума допомоги США у сфері безпеки є приблизною. Наведені характеристики стосуються таких моделей: Javelin (FGM-148), артилерія (самохідна гаубиця M109), Himars (M142), Bradley (M2A3) і Abrams (M1A1).
- Джерела: Служба розповсюдження візуальної інформації Міністерства оборони;
- Military-Today (характеристики зброї);
- Інститут вивчення війни та проект критичних загроз AEI (досягнення Росії та зони контролю)
Одна з головних збройних платформ, яку США досі відмовляються надати українцям, — це реактивні винищувачі. Сполучене Королівство розглядає можливість надсилання власних передових реактивних літаків і навчання українських пілотів, і в минулому США та їхні союзники часто координували дії один з одним, обіцяючи більш досконалу та потужну зброю.
Емма Браун, Кейт Бубач і Роке Руїс зробили внесок у цю статтю.
Пітер Чампеллі, wsj