Главная страница » Я їздив на Ford F150 Lightning — і всі інші електромобілі для мене зіпсовані
Ford’s F150 Lightning Platinum Black Edition

Я їздив на Ford F150 Lightning — і всі інші електромобілі для мене зіпсовані

Джон Веласко, tomsguide.com

Їзда з однією педаллю змінює ситуацію

Я ніколи не думав про електромобілі. Я чув, що вони дуже швидко розганяються, але мене чекав сюрприз, коли я вперше сів за кермо — він виявився пікапом. Ford F150 Lightning Platinum Black Edition — це те, що може привернути увагу, оскільки воно покрито цією унікальною матовою чорною плівкою. Однак найбільше мене здивував один конкретний режим водіння, який я мав можливість випробувати.


Електромобілі не є чимось новим, але що робить цей особливим, так це те, що Ford випускає їх обмежену партію. Фактично буде вироблено 2000 одиниць, кожна з яких позначена відповідним номером. Якщо ви можете якимось чином викласти 97 995 доларів, скільки коштує придбання, тоді ви повинні очікувати доставки десь на початку 2024 року.

Я мав нагоду перевірити Ford F150 Lightning Platinum Black у тілі, і я не можу сказати вам, скільки деталей увійшло в його дизайн. Замість футуристичного дизайну, рішення Ford використовувати повністю матове покриття надає йому сучасного вигляду, який сподобається давнім водіям Ford F150, додавши при цьому електричну силову установку, готову до майбутнього. І так, мені довелося їздити на подібній моделі в лінійці Ford, яка змінила мою думку щодо електромобілів.


Люди з Ford люблять описувати Ford F150 Lightning Platinum Black як «зловісний». Можливо, ви чухаєтесь і дивуєтесь, чому вони використали це слово, щоб описати його обмежену серію повністю електричного пікапа, але я визнаю, що це на місці. Це круто, що грайливо відповідає репутації пікапів.

Ford’s F150 Lightning Platinum Black Edition

Не знаю чому, але повністю матова чорна плівка, яка покривала весь звукознімач, надала йому однорідного, чистого вигляду. Найбільше мою увагу привернув приємний контраст між глянцевими чорними акцентами навколо кузова та повністю матовою оболонкою — це виглядало просто чудово, що багато про що говорить, тому що я ніколи не вважав пікапи автомобілями привабливого вигляду.


Мені також подобаються всі дрібні деталі в його дизайні, як-от затемнений значок Ford, димчаста світлова смуга на передній частині та світловідбиваючий чорний на чорному значок Lightning, розкиданий по кузову.

Що стосується інтер’єру, то філософія дизайну залишилася відповідною розкішній чорній шкірі Nirvana. Мені здалося, що сидіти на водійському сидінні просторо, але це поширювалося на пасажирське сидіння та задню частину салону. Знову ж таки, я не думав, що в звукознімачах комфорт став пріоритетом над корисністю, але цей ідеально поєднує обидва.

Ford’s F150 Lightning Platinum Black Edition

Окрім цього, F150 Lightning Platinum Black не дуже відрізняється від інших моделей сімейства F150 Lightning. Сюди входить максимальний запас ходу в 300 миль, водіння по шосе Ford BlueCruise4 без використання рук і 12-дюймовий дисплей на центральній консолі.

  • Хоча зловісний вигляд пікапа – це те, що миттєво приверне увагу людей, насправді є одна особливість, яка здивувала мене найбільше. Я маю на увазі режим водіння Ford з однією педаллю, який є одним із чотирьох основних режимів водіння, доступних на F150 Lightning Platinum Black. Мені довелося випробувати його на іншій схожій моделі — Lariat Edition — і я не можу сказати вам, як це змінило мою звичку водіння.

Цей спеціальний режим дозволив мені керувати Ford F150 Lightning, покладаючись на одну педаль для гальмування та прискорення. Це звучить страшно, але насправді для сповільнення пікапа використовується вбудована система рекуперативного гальмування двигуна. Ми запрограмовані їздити з двома педалями, тому я здивувався, коли я розігнався приблизно до 40 миль на годину, а потім відпустив акселератор. Як правило, ваш автомобіль продовжував би рухатися вперед завдяки імпульсу, поступово сповільнював швидкість і згодом зупинявся.

Однак під час їзди з однією педаллю на Ford F150 Lighting гальмування спрацювало, щойно я послабив гальмо. Коли це трапилося вперше, це здалося мені раптовим, але після кількох спроб я зрозумів, що можу фіксувати дистанцію та дуже повільно відпускати педаль, щоб зрештою плавно зупинитися. На щастя, ви все ще можете вручну запустити гальмо, натиснувши на справжню педаль гальма, але я був здивований тим, як швидко система рекуперативного гальмування зупинила пікап.

Цей режим змінює гру, і він розлютив моє уявлення про водіння містом

Він був ідеальним під час моєї тест-драйву вулицями Брукліна, але мені було б цікавіше, як він поводиться на шосе. Координація рук і очей необхідна під час водіння, але водіння однією педаллю Ford усуває додаткову координацію між педалями газу та гальма.

  • Ми люди і прагнемо простоти. Я боявся, що з електромобілями буде ще складніше керувати, але водіння Ford F150 Lighting довело, що я помилявся. Керування однією педаллю, безсумнівно, спростило процес, і це саме те, що може допомогти переконати водіїв, що їм набагато легше керувати, ніж вони думають.

Ще одним несподіваним усвідомленням, яке я дізнався під час перевірки Ford F150 Lightning Platinum Black Edition, був обсяг, який він пропонував. Оскільки він електричний, капот фактично порожній, саме там ви зазвичай знаходите двигун. Додатковий простір дає змогу робити веселі та захоплюючі речі з пікапом. У капоті є панель, яка ховає кілька різних розеток, що дозволяє використовувати енергію, що зберігається в батареях F150, для живлення інших речей. Він навіть може діяти як свого роду генератор для таких надзвичайних ситуацій.

Ford’s F150 Lightning Platinum Black Edition

Інші зручності, які я з радістю виявив, це можливість використовувати Android Auto або Apple CarPlay. Я знаю, що з випуском iOS 17 у CarPlay очікуються великі зміни, тому я радий, що багато інформаційно-розважальних можливостей, які зазвичай зарезервовані для головного дисплея в автомобілі, будуть поширені на інші екрани, наприклад дисплей безпосередньо за кермом. .

І нарешті, я виявив, що вам не потрібні спеціальні зарядні пристрої, встановлені у вашому домі, щоб заряджати Ford F150 Lightning Platinum Black за допомогою звичайних розеток 240 В і 120 В. Він заряджає батареї з меншою швидкістю, ніж те, що пропонує зарядна станція Ford Charge Station Pro 80A, яка потребує професійного встановлення.


Хоча технічно це було моє перше знайомство з електромобілями, це був тверезий досвід, який розвіяв деякі мої занепокоєння. Зрештою я зрозумів, як можна спростити керування автомобілем до такої міри, що вам потрібно буде працювати лише з однією педаллю — і я був би не проти познайомитися з цією зміною.


Другие посты