Главная страница » Volvo і Northvolt побудують «гігафабріку» в Європі з річним потенціалом до 50 ГВтч, яка буде виробляти батареї для електромобілів Volvo і Polestar
volvo northvolt

Volvo і Northvolt побудують «гігафабріку» в Європі з річним потенціалом до 50 ГВтч, яка буде виробляти батареї для електромобілів Volvo і Polestar

Компанія Volvo Cars анонсувала створення спільного підприємства з шведським виробником акумуляторів Northvolt. У партнерстві вони будуть виробляти більш екологічні акумулятори, призначені для харчування наступного покоління повністю електричних автомобілів Volvo і Polestar. Першим кроком підприємства стане створення науково-дослідного центру в Швеції, який почне діяльність вже в 2022 році.

Спираючись на компетенції і досвід обох компаній в області акумуляторів, центр буде розробляти найсучасніші акумуляторні елементи, а також технології компонування автомобілів для Volvo і Polestar. Спільне підприємство також створить нову гігафабріку в Європі з виробничим потенціалом до 50 ГВт ∙ год на рік. Початок виробництва запланований на 2026 рік. Volvo Cars також розглядає можливість отримання акумуляторних елементів на 15 ГВт ∙ год на рік з існуючого акумуляторного заводу Northvolt Ett в Шеллефтео (Швеція), починаючи з 2024 року.


Партнерство з Northvolt забезпечить європейські потреби в акумуляторних елементах, що прискорить процес електрифікації Volvo. До 2025 року Volvo Cars прагне продавати 50% повністю електричних автомобілів, а до 2030 року — виключно електромобілі.

Хоча розташування нової гігафабрікі ще не відомо, але вже відомо, що в ній буде працювати близько 3000 людей, при цьому живитись завод буде на 100% чистою енергією. Першим автомобілем, оснащеним акумуляторними елементами, розробленими спільним підприємством, стане електричний спадкоємець бестселера Volvo Cars — XC60.

Хоча електромобілі за своєю філософією та екологічніше ніж авто з ДВЗ, але саме виробництво акумуляторів все ще тягне шкідливі викиди в атмосферу. Volvo зможе зменшити власний вплив на екологію в цій сфері завдяки співпраці з Northvolt — лідером в галузі екологічного виробництва акумуляторів. А також — завдяки виготовленню акумуляторів поблизу своїх виробничих потужностей в Європі. Також Polestar підкреслила європейські амбіції щодо зростання і відданість проекту «Polestar 0», який спрямований на створення до 2030 року автомобіля, який не впливає на клімат, протягом всіх етапів виробництва і експлуатації.

Джерело: Volvo Cars

Другие посты