Главная страница » Водневий седан Hopium — відповідь Франції на кризу
Hopium

Водневий седан Hopium — відповідь Франції на кризу

Елегантний седан на водні Hopium став подією у соцмережах ще до відкриття Паризького автосалону. А з 17 по 23 жовтня, на виставці біля Версальської брами, стенд молодого французького стартапу Hopium був точкою загального тяжіння. Під час найгострішої паливної кризи, в контексті посилення боротьби за ринки збуту електромобілів з країнами Азії та необхідності зупинити потепління клімату, молодий французький стартап має намір конкурувати з Tesla. Дизайнер Фелікс Годар довірив RFI деталі проекту.


Паризький автосалон приніс конструктору перший комерційний успіх: договір на постачання 10 000 автомобілів із банком Credit Agricole. Hopium Machina – перший спортивний автомобіль, створений спеціально під водневий двигун. Сміливий проект був запущений три роки тому гонщиком Олів’є Ломбаром (Olivier Lombard), переможцем знаменитої автоперегонів «24 години Ле-Мана». Форму проекту надав французький дизайнер Фелікс Годар.

RFI: Що відрізняє Hopium від інших автомобілів на водні?

Фелікс Годар: Це перший європейський стартап, який працює з воднем, здатний розробити спортивний седан із використанням технології паливних елементів. Все в ньому оптимізовано до міліметра, щоб при елегантному дизайні інтегрувати еквівалент 10 кг водню та забезпечити автономію 1000 км. Електромобілі мають автономію в 500 км за вагою 2,5 тонни, у нас вага менше двох тонн та 1000 км автономії.

  • Стартап Hopium робить ставку на високі технології. Двері без ручок відкриваються легким дотиком, скло даху змінює прозорість, підкоряючись руху руки. Спеціальна архітектура системи дозволила створити комфортний об’єм салону.

Фелікс Годар: Особливість автомобіля у розподілі баків із воднем. В автомобілі стоять поздовжні баки: одні в центральній консолі, інші під передніми сидіннями. Поперечні баки стоять у задній частині автомобіля. Ці сім резервуарів дозволяють подолати 1000 км. Оптимальне розташування резервуарів дозволяє зайняти мінімум обсягу та не жертвувати комфортом усередині автомобіля.

Автомобіль працює на стиснутому водні (Н2) під тиском 700 бар. Він подається до паливного елемента, де з’єднується з киснем (О2). Отримана електрика надає руху задні колеса автомобіля.

Як специфіка водневої технології далася взнаки на дизайні?

Фелікс Годар: Все продумано для максимальної аеродинаміки автомобіля. Паливний елемент, який перетворює водень на електрику, розташований під капотом у передній частині автомобіля. Паливний елемент потребує сильного охолодження. Для цього створена велика сталева вентиляційна решітка. Її незвичайна форма надає автомобілю специфічного вигляду.

  • Водневий седан французької концепції зійде з конвеєра у Верноні (Нормандія) у 2025 році. Запис на купівлю машин уже зараз відкритий в інтернеті. Проблемою для машин на водні залишається мережа заправки та техобслуговування. Стартап Hopium розраховує на створення мережі заправок екологічно чистим воднем, що виробляється завдяки відновлюваним джерелам енергії.

Фелікс Годар: Це нова технологія, ми ще повинні довести її до досконалості. Прототип показує технологічне рішення. Цей автомобіль класу «mid luxury» вартістю 120 000 євро буде запущений у виробництво. Наше завдання полягає в тому, щоб зробити цю технологію загальнодоступною.

  • В очікуванні створення мережі спеціальних заправок спортивний Hopium, здатний розвивати швидкість до 230 км/год, можна заправляти на заправних станціях, що працюють.

33-річний дизайнер Фелікс Годар, творець першого французького автомобіля люкс на водні, спирається на досвід роботи в дизайнерських бюро Tesla та Porsche.

Чим важливий для дизайнера досвід роботи над проектом Hopium?

Фелікс Годар: У мене був досвід роботи з електромобілями у Каліфорнії, у різних брендах та кількох стартапах. Для мене це приголомшлива можливість принести ентузіазм стартапів до Європи, повернути Європі її технологічне лідерство.


2020 року у Франції було оголошено 10-річний план створення водневої енергетики. Держава виділила на розвиток галузі понад 7 млрд. євро до 2030 року.


Джерело RFI

Другие посты