Найбільший у світі виробник автомобілів каже, що швидкість укладання, необхідна для повного виробництва, «майже досягнута»
Toyota каже, що вона близька до того, щоб виробляти твердотільні батареї наступного покоління з тією ж швидкістю, що й існуючі батареї для електромобілів, що є важливою віхою у світовій гонці за комерціалізацію технології.
Цей прогрес у виробничих технологіях став слідом за «проривом» у матеріалах акумуляторів, який нещодавно заявив найбільший у світі виробник автомобілів за кількістю проданих автомобілів. Це дозволить Toyota масово виробляти твердотільні батареї до 2027 або 2028 років.
Експерти галузі вже давно проголошували твердотільні батареї потенційною «картинкою», яка може вирішити такі проблеми, як батарея електромобілів, як-от час зарядки, ємність і ризик займання.
У разі успіху Toyota очікує, що її електромобілі, що працюють від твердотільних акумуляторів, матимуть запас ходу 1200 км — що більш ніж удвічі перевищує діапазон поточних електромобілів — і час зарядки 10 хвилин або менше.
- Але виробляти твердотільні батареї у великих обсягах дорого і важко, і Goldman Sachs попереджає про «відносно важкий шлях до розширення протягом наступного десятиліття».
Проблеми включають надзвичайну чутливість батарей до вологи та кисню, а також механічний тиск, необхідний для утримання їх разом, щоб запобігти утворенню дендритів, металевих ниток, які можуть спричинити коротке замикання.
За словами Toyota, однією з найбільш критичних і складних технологій для масового виробництва є процес складання, під час якого шари катод-анодних комірок потрібно складати швидко та з високою точністю, не пошкоджуючи матеріали.
На запитання, чи здатна Toyota тепер виробляти твердотільні батареї з тією ж швидкістю, що й поточні літій-іонні батареї, інженер Toyota сказав:
«З точки зору швидкості штабелювання, ми майже досягли результату. Ми збираємося випускати більші обсяги та перевіряти якість».
Toyota у вересні взяла журналістів, аналітиків та інвесторів на екскурсію своїм заводом Teiho в префектурі Айті, де компанія готується виробляти твердотільні батареї у великих кількостях.
Екскурсія по заводу відбулася після семінару в червні, на якому компанія стверджувала, що знайшла «рішення для матеріалів», завдяки якому батареї прослужать довше та забезпечать стабільну продуктивність.
Минулого тижня Toyota оголосила про партнерство з енергетичною групою Idemitsu Kosan для спільної розробки та виробництва матеріалу для твердотільних акумуляторів під назвою сульфідний твердий електроліт, який, на думку компаній, є найбільш перспективним у вирішенні проблеми довговічності.
У минулому графіки розробки неодноразово переносилися, через що багато аналітиків скептично ставляться до того, чи зможе Toyota досягти своєї останньої мети комерціалізації.
Незважаючи на зростаючу впевненість у виробничих технологіях, керівники Toyota визнають, що компанії все ще потрібно вдосконалювати те, як вона забезпечує якість матеріалів акумуляторів, коли вони виробляються у великих обсягах.
На прес-конференції минулого тижня президент Toyota Кодзі Сато також визнав, що обсяги виробництва твердотільних акумуляторів, ймовірно, будуть невеликими, коли компанія почне використовувати їх в електромобілях уже в 2027 році. «Я вважаю, що найважливіше на даний момент — випустити [твердотільні батареї] у світ, і ми розглянемо розширення обсягів звідти», — сказав він.
Останнім часом інші компанії також досягли прогресу. Китайський виробник акумуляторів CATL повідомив, що готується масово виробляти свої напівтверді акумулятори до кінця року, а південнокорейський Samsung SDI завершив повністю автоматизовану пілотну лінію для твердотільних акумуляторів.