Холодна погода та портова логістика створюють труднощі з отриманням деталей, тоді як Samsung попереджає, що його бізнес буде страждати від дефіциту чіпів
Toyota , Honda та Samsung Electronics заявили, що проблеми з ланцюгами поставок ускладнюють їх бізнес, оскільки дивно холодна погода, завали в портах та постійний вплив Covid-19 можуть порушити глобальні ланцюги поставок.
Toyota і Honda заявили в середу, що припинять виробництво на заводах у Північній Америці через обмеження важливих поставок, включаючи пластмасові компоненти, нафтохімію та напівпровідники. Honda також звинуватила у відставанні порти та сувору зимову погоду, яка заморозила рослини та труби по всій центральній частині США.
Окрім цього, Samsung, найбільший у світі виробник смартфонів, заявив, що серйозний глобальний дефіцит чіпів зашкодить його бізнесу в наступному кварталі. Південнокорейська компанія також заявила, що може відмовитись від запуску нової моделі одного з найпопулярніших телефонів, хоча вона заявила, що цей крок спрямований на те, щоб уникнути конкуренції з існуючим телефоном.
Порушення підкреслюють, як низка сил об’єднується для стиснення світових ланцюгів поставок: від пандемічного зростання споживчого попиту на технічні товари до відставання імпорту в перезавантажених каліфорнійських портах та відключень заводів у США, спричинених суворою погодою. Питання особливо стосується виробників, оскільки США та деякі інші економіки починають відновлюватись завдяки кампаніям вакцинації.
«Спочатку автомобільним компаніям довелося взяти на себе тягар цих нестач, але зараз це поширилося майже на всі частини побутової електроніки», — сказав Санджеєв Рана, старший аналітик інвестиційного банку CLSA в Сеулі.
Напівпровідників не вистачає місяців після того, як виробники смартфонів, ПК, планшетів і телевізорів занизили очікування під час пандемії, перш ніж нарощувати замовлення, які застали виробників чіпів неготовими.
Підсиленням дефіциту стала сувора зимова погода минулого місяця в центральній частині США
Samsung, також один з найбільших світових виробників чіпів, минулого місяця був змушений зупинити роботу двох фабрик чіпів в Остіні, штат Техас. За оцінками аналітиків Citi, ці потужності становлять близько 28% від загального обсягу виробництва Samsung, і станом на середу не працювали. Голландський виробник мікросхем NXP Semiconductors NV також зменшив роботу на двох об’єктах в Остіні через сувору погоду, хоча минулого тижня виробництво відновилося.
Toyota заявила у середу, що дефіцит нафтохімікатів винен у зупинці виробництва на його заводі в Кентуккі, де вона виробляє седани Camry та Avalon та гібридну версію свого спортивного автомобіля RAV4. Дефіцит також призведе до скорочення виробництва його пікапа Tacoma, побудованого в Мексиці. Наразі компанія не розраховувала звільнити жодного працівника.
Honda заявила, що наступного тижня зупинить виробництво на більшості своїх американських та канадських автозаводів через сукупність проблем з ланцюгами поставок, включаючи відставання портів, що затримало доставку деталей, відсутність чіпів та сувору погоду в США Холодні температури призвело до того, що труби прорвались на деяких його заводах, перешкоджаючи їх можливості відновити роботу, заявила компанія.
Вимкнення планується розпочати на більшості з п’яти автозаводів Honda у США та Канаді 22 березня і триватиме тиждень, повідомила компанія, не уточнюючи, які заводи припинять виробництво. Honda заявила, що тривалість відключення може змінюватися залежно від постачання деталей. Зазначається, що робітникам і надалі платитимуть за виконання інших завдань на заводах.
Проблеми є останніми у низці недавніх проблем для автомобільної промисловості. General Motors Co., Ford Motor Co. та Nissan Motor Co. оголосили про скорочення виробництва або тимчасові зупинки заводу через брак мікросхем. Порти в Лос-Анджелесі та Лонг-Біч, Каліфорнія, є особливо проблемою для азіатських автовиробників, які імпортують деталі, що використовуються на їхніх американських заводах.
Volkswagen AG заявив, що справляється з великим нагромадженням непобудованих транспортних засобів, спричиненим як нестачею чіпів, так і хуртовинами в Техасі. Німецький автовиробник відповів на запитання The Wall Street Journal, що спробує наздогнати виробництво автомобілів у другій половині року.
Тим часом виробники чіпів, такі як Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., досягли лімітів виробництва, і компанія вливає мільярди доларів у нові потужності, щоб не відставати від попиту.
Ко Дон Джин, співдиректор компанії Samsung, заявив у середу інвесторам, що вирішення проблеми дисбалансу попиту та пропозиції в чіпах стало пріоритетом для персоналу. Він сказав, що керівники подорожують за кордон, незважаючи на обмеження на поїздки, щоб обговорити цю проблему з діловими партнерами.