Главная страница » Щоб виграти війни електромобілів, керівники європейських автоконцернів хочуть більше податків на бензинові машини
audi q4 e-tron

Щоб виграти війни електромобілів, керівники європейських автоконцернів хочуть більше податків на бензинові машини

Автовиробники в Європі, які прагнуть збільшити продажі своїх електромобілів, мають нову стратегію: вимагаючи вищих податків на звичайні транспортні засоби, що спалюють бензин та дизельне паливо.

Керівники кількох виробників автомобілів та вантажівок закликають європейські уряди запровадити нові податки на викиди вуглекислого газу від автомобілів та вантажівок, що працюють на бензині та дизелі, як спосіб допомогти своїм електромобілям краще конкурувати. Вони кажуть, що збори повинні мати форму дорожнього збору або вищих податків на пальне.

«Нам потрібно обкласти вуглецем насос», — сказав в інтерв’ю Маркус Дюсманн, виконавчий директор Audi AG.


Традиційні автовиробники стикаються з дилемою. Основна частина їх бізнесу все ще будує та продає автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння — включаючи сімейні машини, великі автомобілі та спортивні автомобілі. Підвищення податку на пальне може зашкодити продажам цих автомобілів. Але якщо електромобілі не зможуть конкурувати за ціною зі звичайними автомобілями, автовиробникам буде важко заманити клієнтів до них і окупити величезні інвестиції, зроблені виробниками в цю технологію.

  • Одним із шляхів підвищення податків є ціноутворення на вуглець — ціна в доларах на викиди вуглецю, яка встановлює основу для зборів та податків на викиди — що є одним із інструментів, які уряди застосували для боротьби з викидами парникових газів. Вищі ціни на вуглець зрештою призводять до зростання цін на викопне паливо.

Герберт Дісс, виконавчий директор Volkswagen AG, який є власником Audi, вже деякий час закликає до вищих викидів вуглекислого газу. Він каже, що ціна в 25 євро (близько 29 доларів), яку Німеччина встановлює за тонну викидів вуглецю, є занадто низькою, і пропонує Німеччині слід цінувати вуглець більше, ніж Швеція, яка встановлює ціну в 100 євро.

  • Він та інші керівники кажуть, що оподаткування викидів від забруднюючих транспортних засобів допоможе забезпечити привабливість електромобілів для покупців після закінчення субсидій, які зараз підтримують продажі.

Тим часом головне автомобільне лобі Німеччини закликало Європейський Союз забезпечити звільнення від оподаткування транспортних засобів, що працюють на біопаливі та електромобілях — ще один спосіб використання податкової системи для підштовхування споживачів до транспортних засобів з низьким та нульовим рівнем викидів.


Особливо голосно у пошуках капітального збільшення податків на паливо взяли участь європейські виробники вантажівок, які інвестують мільярди євро у розробку нового покоління акумуляторних електричних та водневих вантажних автомобілів та мікроавтобусів.

Xado UA

Другие посты