Главная страница » SEC вичерпує варіанти стримування Ілона Маска
musk sec

SEC вичерпує варіанти стримування Ілона Маска

Генеральний директор Tesla в своїх публічних коментарях протистояв вимогам регуляторів щодо стриманості

ВАШИНГТОН — Комісія з цінних паперів та бірж протягом кількох років намагалася змусити Ілона Маска поводитися більше як типовий корпоративний лідер. Це не спрацювало.

SEC подала до суду на пана Муска та Tesla Inc. у 2018 році через твіти, які регулятор визнав шахрайськими, врегулюючи справу за загальну суму 40 мільйонів доларів та зміни до корпоративного управління компанії. Як частина угоди, вона також створила унікальний спосіб стримувати звичку пана Муска в соціальних мережах: змусити компанію попередньо схвалити будь-яку заяву її генерального директора, яка може рухати ринки.

The Wall Street Journal повідомив у вівторок, що представники SEC писали Tesla двічі, у 2019 та 2020 роках, аргументуючи це тим, що деякі твіти пана Муска повинні були пройти необхідний контроль. Тесла не погодився, сказавши SEC, що його повідомлення не входять в сферу дії угоди.

У політики нагляду за зв’язком у фінансовому забезпеченні досі не було прецеденту, хоча регулятори часто спонукають компанії покращувати відповідність у зв’язку зі скандалами або помилковими кроками. Стримування того, як нахабний генеральний директор спілкується з громадськістю та інвесторами, призвело лише до більшої міжусобиці з паном Маском та Теслою, які, схоже, розуміють їх важелі впливу.

«Оскільки Ілон настільки переплетений з цією компанією, будь-які серйозні заходи правопорядку проти Маск можуть завдати шкоди компанії та акціонерам», — сказав Девід Розенфельд, колишній чиновник SEC, який зараз викладає право в Університеті Північного Іллінойсу. «Це може закінчитися контрпродуктивно. Маск тицькає ведмедя, бо знає, що йому це вдасться «.

Регулюючі органи заявляють, що Тесла ніколи не виконував нагляд, тоді як пан Маск продовжував писати твіти, вважаючи, що SEC порушує політику, призначену судом, згідно з кореспонденцією, отриманою цього тижня журналом на вимогу Закону про свободу інформації. Тесла не відповів на запит про коментар.


Багато дрібних акціонерів насолоджуються готовністю пана Маска жорстко контролювати регуляторів. Інші втомилися від видовища. Росс Гербер, виконавчий директор компанії Gerber Kawasaki Wealth and Investment Management, акціонер Tesla, заявив, що хотів би, щоб рада директорів компанії вступила в моду, щоб модерувати поведінку пана Маска в Twitter.

«Я розчарований відсутністю контролю, і мене дратує, що Ілон, здається, відчуває, що він звільнений від будь-якої критики за свою поведінку», — сказав пан Гербер, чия фірма має близько 1,85 мільярда доларів активів в управлінні.

Щоб отримати бажаний результат, SEC може подвоїти цю політику, повернувшись до федерального суду та попросивши суддю дотримуватися пана Маска з презирством за його порушення. Регулятор також міг би спробувати розірвати всю угоду та відновити судовий позов проти шахрайства Маска, з можливістю заборонити йому публічні ринки. Жоден із цих варіантів не є привабливим, на думку юристів з цінних паперів та дослідників юридичних питань.

Попередня спроба SEC на початку 2019 року змусити окружного суддю США Елісон Натан змусити пана Маска і Теслу слідувати домовленості не вдалася, як планувалося. Суддя Натан сказав обом сторонам «надіти розумні штани» та врегулювати справу.

У відповідь SEC та Tesla у квітні 2019 року домовились звузити перелік предметів, необхідних для попереднього затвердження. Хоча перша угода передбачала нагляд за будь-яким письмовим повідомленням, яке могло б бути важливим для акціонерів, у другій версії було зазначено вісім чи дев’ять тем, які адвокати Тесли мали переглянути перед тим, як пан Маск міг би про них писати в Twitter, включаючи заяви про кількість виробництва, прогнози та фінанси.

Результат був «не явною перемогою» для SEC, сказала Урська Великоня, професор права Джорджтаунського університету, яка зосереджує свої дослідження на забезпеченні цінних паперів. Адвокати відомства, мабуть, вагаються повернутися до того самого судді і ризикувати програти, сказала пані Великоня.

SEC має бути обережним, щоб не зайти занадто далеко і не заважати керівництву ділитися корисною інформацією з ринками, сказав Дональд Лангевоорт, який також викладає законодавство про цінні папери в Джорджтауні.

«Я не думаю, що хтось — суддя, SEC або рада Тесли — насолоджується завданням намордника Ілона Маска, і, схоже, кожен з них хоче, щоб хтось із цим мав справу», — сказав він.

З огляду на їх нерішучість у судовому процесі, у регуляторів залишається небагато варіантів. Минулого року вищі посадові особи SEC вирішили припинити писати компанії, переконавшись, що вона не працює, і зробили агентство безсилим.

Пані Великоня сказала, що однією зброєю, доступною для SEC, є дозвіл заборонити пану Маску бути офіцером або директором публічної компанії. Це покарання є більш розповсюдженим покаранням у справах про примусове виконання покарань, але воно вимагає показати особу, яка порушила закони про боротьбу з шахрайством, і непридатна виконувати керівну роль.

SEC повідомила, що протягом 2019 фінансового року SEC отримала злитки у 32 випадках. Елізабет Холмс, засновник стартапу з тестування крові Theranos Inc., погодилась у березні 2018 року бути відсторонена від посади офіцера чи директора на десять років.

Але Theranos була приватною фірмою, тоді як Tesla — це створена публічна компанія з широкою базою акціонерів. Примушення пана Маска вийти з компанії може зашкодити її майбутнім перспективам та ринковій вартості, ризикуючи завдати шкоди акціонерам, вважають юристи. За відсутності свіжих звинувачень у шахрайстві з боку пана Маск, регулятори, мабуть, не намагалися б це спробувати.

«Комісія не може торкнутися цього 10-футовим стовпом», — сказала пані Великоня.

Дейв Майклз, WSJ

Xado UA

Другие посты