Главная страница » Peugeot та Citroën звинувачують у шахрайстві з викидами
Peugeot

Peugeot та Citroën звинувачують у шахрайстві з викидами

Французьке розслідування показує, що скандал з обманом викидів продовжує хвилювати автомобільну промисловість

ПАРИЖ — Peugeot та Citroën стали останніми виробниками автомобілів, яким у Франції висунуто попередні звинувачення за підозрою у шахрайстві з викидами, продовжуючи наслідки багаторічного скандалу, який охопив автопромисловість після того, як Volkswagen AG визнав, що обманув під час випробувань на забруднення.

Stellantis, автогігант, який володіє французькими брендами, заявив, що суд Парижа зобов’язав обох виробників автомобілів сплатити заставу та надати банківські гарантії для покриття потенційних збитків. Дослідження стосується продажу дизельних автомобілів у Франції у період з 2009 по 2015 рік.

  • «Стеллантис» заявив, що ще одна з дочірніх компаній «Фіат Крайслер» була викликана до суду в Парижі найближчими тижнями в рамках того самого розслідування.

Усі троє виробників автомобілів «твердо впевнені, що їх системи контролю викидів відповідали всім придатним вимогам у відповідний час, і продовжують це робити», — заявив Стеллантіс.

Французький судовий чиновник підтвердив пред’явлення попередніх звинувачень проти Peugeot та Citroën, які стверджують, що компанії, які займаються шахрайськими діями, робили його дизельні транспортні засоби «небезпечними для здоров’я людей і тварин».


Після багаторічних розслідувань та штрафу, останні звинувачення показують, що скандал щодо обману викидів продовжується у цій галузі. Раніше цього тижня французька прокуратура висунула подібні звинувачення проти Renault і VW. Обидва автовиробники заперечували протиправні дії.

Висунення попередніх звинувачень у судовій системі Франції є ключовим кроком, який означає, що прокурори мають достатньо доказів для поглиблення розслідування; Потім суддя може або наказати компанії судитись, або відхилити звинувачення.

  • Цей крок також забезпечує захист доступом до матеріалів справи, який, за словами Стеллантиса, дасть змогу захистити свої дочірні компанії.

Французька влада з питань боротьби з шахрайством розпочала перевірку ряду автовиробників у 2016 році після того, як Volkswagen визнав використання пошкоджених пристроїв для обману лабораторних випробувань викидів у США роком раніше.

Тоді співробітники офісу з боротьби з шахрайством, відомого під абревіатурою DGCCRF, здійснили обшуки чотирьох об’єктів, що належали PSA Group, материнської компанії Peugeot та Citroën на той час, а також одного в Монб’єльяр, історичному будинку бренду на сході Франція. Також було здійснено рейд на сайти Renault.

Компанія Stellantis, яка була утворена на початку цього року після злиття між Fiat Chrysler та власником Peugeot PSA Group, заявила, що буде повноцінно співпрацювати із зондом для швидкого вирішення справи.

Peugeot отримав заставу у розмірі 10 мільйонів євро, що еквівалентно 12 мільйонам доларів, та надання банківської гарантії у розмірі 30 мільйонів євро для покриття потенційних збитків. Citroën повинен сплатити заставу у розмірі 8 мільйонів євро та банківську гарантію у розмірі 25 мільйонів євро.

Восени минулого року VW завершила багаторічну програму контролю за дотриманням вимог, яку вимагали американські регулятори. Останнім часом німецький виробник автомобілів робить натиск на електромобілі.

Другие посты