Главная страница » Останні дані про дефіцит чіпів: Брак робочих вантажівок
Chip Shortage’s Latest Toll: A Shortage of Work Trucks

Останні дані про дефіцит чіпів: Брак робочих вантажівок

Будівельні підрядники, прибиральники будинків та інші компанії, що працюють у сфері послуг, намагаються знайти нові робочі машини, що є потенційним вузьким місцем у зростанні бізнесу, оскільки попит на їхні послуги зростає на тлі економіки, що відновлюється.

Дефіцит комп’ютерних чіпів, які використовуються для всього, від двигунів до подушок безпеки, порушив виробництво автомобілів на місяці, стиснувши дилерський запас і залишивши покупців автомобілів порожніми та з підвищеними цінами. Оскільки автовиробники надають пріоритет будівництву дорогих вантажівок та позашляховиків для окремих покупців, оператори комерційних автопарків, котрі, як правило, віддають перевагу простим моделям і купують їх зі знижками, зазнали непропорційного впливу, стверджують аналітики та дилери.

Зниження продажів комерційного автопарку змусило підприємства та муніципалітети конкурувати за дефіцит пропозиції, часто перевищуючи свій бюджет, купуючи транспортні засоби, які, можливо, не найкраще підходять для цієї роботи. Деякі оператори та дилери кажуть, що фабричні замовлення на пікапи та вантажні мікроавтобуси висять місяцями.

У деяких випадках запас заважав компаніям купувати нові транспортні засоби для заміни старих моделей. В інших це перешкоджає їх здатності розширювати операції, щоб задовольнити бурхливий попит, пов’язаний із зростанням рівня будівництва, ремонту будинків та інших послуг.


Ренді Блубо повідомив, що на його клінінгову фірму в Далласі щотижня отримують від 50 до 70 дзвінків домогосподарств з проханням провести оцінки на місці, з якими його бізнес не може обійтися без більшої кількості автомобілів.

«Я навіть не можу дістатися до частини цих потенційних клієнтів», — сказав він.

Його бізнес, франшиза Клінінгової служби, в даний час розсилає команди з двох осіб у своїх 11 невеликих автомобілях Chevrolet Spark, модель також популярна серед парків орендованих автомобілів. Лізингова компанія, з якою він працює, зазнала труднощів із пошуком більшої кількості автомобілів, щоб задовольнити підвищений попит, чого, на його думку, було б достатньо, щоб потенційно подвоїти розмір його автопарку.

  • Незважаючи на дефіцит мікросхем, загальний обсяг продажів автомобілів здебільшого відновився до рівня до пандемії в першій половині 2021 року. Але відновлення продажів комерційних автомобілів відстало від загальної тенденції.

Загальний обсяг продажів автомобілів у США в першій половині 2021 року на 8,3 мільйона був лише на 95 000 менше, ніж у той самий період у 2019 році до пандемії, за словами Дж. Д. Пауер. Однак ця суміш зараз більше перекошена до роздрібних продажів окремим покупцям. Цього року 14% проданих автомобілів припадало на покупців автопарку, порівняно з 22% у 2019 році — різниця становить приблизно 695 000 автомобілів, свідчать дані фірми.

За словами дилерів, підприємств та лізингових агентів, компанії також платять більше за робочі машини, коли вони можуть їх знайти на складі.

Комерційні клієнти, які звикли отримувати знижки 8% і більше від ціни, регулярно платять вище через обмежену пропозицію, сказав Рік Ніколетті, віце-президент Napleton Fleet Group.

Група району Чикаго продає близько 15 000 автомобілів комерційним покупцям щорічно, включаючи будівельних підрядників, страхові фірми та компанії-постачальники.

«Зараз є величезний попит на транспортні засоби, і навряд чи є пропозиція», — сказав пан Ніколетті. «Я роблю це протягом 40 років і ніколи не бачив нічого подібного».

Джефф Баррон, очолюючий лізинг автопарку в банку Bancorp Inc., що базується в штаті Делавер, заявив, що сплата більшої кількості бюджетних наслідків для клієнтів, які купують оптом.

«Одна справа, якщо це один транспортний засіб. Інше, якщо ви планували придбати або здати в оренду 15 », — сказав він.

Другие посты