Главная страница » Компанія Lucid Motors збирається вийти на біржу в рамках угоди SPAC, яка оцінює компанію в 24 мільярди доларів

Компанія Lucid Motors збирається вийти на біржу в рамках угоди SPAC, яка оцінює компанію в 24 мільярди доларів

Компанія Lucid Motors Inc., яка займається електромобілями, погодилася вийти на біржу, об’єднавшись із спеціальною компанією з придбання Churchill Capital Corp IV CCIV на 8,37% в одній з найбільших угод, що коли-небудь включала SPAC, повідомили компанії в понеділок

Угода вкладе 4,4 мільярда доларів в автовиробника, що базується в районі Бей, і оцінить Lucid у 24 мільярди доларів, що є величезною сумою для компанії, яка ще не розпочала виробництво свого першого автомобіля.

Виконавчий директор Lucid Пітер Роулінсон заявив, що компанія виходить на біржу, «щоб прискорити наступну фазу нашого зростання». Компанія планує розпочати поставки свого першого автомобіля, супер-розкішного повністю електричного седана під назвою Air, вартістю 169 000 доларів США, у другій половині цього року, заявила компанія у понеділок.

Фондові інвестори в Черчіллі покладають ще більші надії. Його акції, що торгуються близько 40 доларів після позачергових торгів у понеділок, передбачали оцінку Lucid понад 65 мільярдів доларів. Це порівнюється з приблизно 75 мільярдами доларів ринкової капіталізації General Motors Co., яка отримала прибуток до оподаткування 9,7 мільярда доларів минулого року, продавши приблизно 6,8 мільйона автомобілів у всьому світі.

Угода демонструє надзвичайний апетит серед акціонерних інвесторів до SPAC, особливо до всього, що стосується електромобілів. На тлі стрімкої вартості акцій Tesla Inc. за минулий рік, інвестори кинулись у стартапи в цьому секторі, вкладаючи сотні мільйонів доларів у нові компанії, такі як Fisker Inc. та Lordstown Motors Corp. — стартапи, які оголосили про завершення угод, коли їх кількість працівників нараховувалася десятками, і вони ще не мали отримати прибутку.

Більшість з цих компаній вийшли на біржу, об’єднавшись з SPAC, також відомими як компанії з пустим чеком, альтернативою IPO, в яких компанії, які не мають активів, окрім готівкової торгівлі на фондовій біржі, а потім зливаються з приватними компаніями.

Оскільки гроші надходили до SPAC, інтерес біржових продавців до Churchill SPAC, яким керує колишній інвестиційний банкір Citigroup Inc. Майкл Кляйн, виявився особливо надзвичайним. З тих пір, як Bloomberg News заявив у статті від 11 січня, що ці дві компанії ведуть переговори про об’єднання, акції Черчілля привернули культ, який спостерігається в Інтернеті.

Трейдери-аматори заполонили Reddit і Twitter повідомленнями про майбутню угоду, і ціна акцій продовжувала зростати, оскільки очікування трейдерів зростали. Не знаючи багатьох фінансових подробиць про Lucid або потенційну угоду, дрібні інвестори заявили, що їх приваблюють впевнені твердження в Інтернеті, що після оголошення про злиття акції зростуть.

Ціна піднялася до 64 доларів за акцію, перш ніж різко впала через кілька годин у понеділок після оголошення про злиття — падіння, яке деякі інвестори приписують занадто великій кількості трейдерів, які намагаються продати за новинами про угоду.

Ті, хто купував раніше, вважали це дуже прибутковим.

  • «Я ніколи не заробляв більше грошей на торгівлі», — сказав Джейсон Екдал, 38 років, із Чикаго. Інвестор-аматор почав вкладати гроші в SPAC цієї осені і купив Черчілля за 13 доларів за акцію, вважаючи, що «зростання було величезним», сказав він. Він спостерігав, як він піднявся до 40 доларів, перш ніж продати.

Lucid вважається набагато далі просунутою в розвитку, ніж багато інших виробників електромобілів, деякі з яких на роки далекі від виробництва. Раніше відома як Атієва, компанія Lucid була заснована в 2007 році як акумуляторна компанія за підтримки китайських інвесторів. У 2013 році компанія найняла пана Роулінсона, який раніше працював провідним інженером на седані Model S від Tesla Inc.

Незабаром після цього компанія вирішила зосередитись на виробництві власних автомобілів і змінила свою назву в 2016 році. Нещодавно охрещений Lucid дебютував у перших прототипах седана Air пізніше того ж року, але потім намагався залучити капітал, оскільки інвесторів більше захоплювали технологія автономного водіння, ніж електрифікація, — сказав Роулінсон минулого року.

У 2018 році Фонд державних інвестицій Саудівської Аравії інвестував понад 1 мільярд доларів, щоб придбати мажоритарний пакет акцій автовиробника. Фінансування з боку Саудівської Аравії дозволило Lucid розпочати будівництво складального заводу в Каса-Гранде, штат Арізона, і в даний час завод може виробляти близько 34 000 машин щорічно, але в підсумку може збільшити свою потужність до 365 000 автомобілів, заявила компанія в понеділок.

У компанії Lucid працює майже 2000 співробітників у США, і до кінця 2022 року вона планує збільшити ще на 3000, повідомила компанія в понеділок. Містер Роулінсон обійняв посаду генерального директора у 2019 році.

Другие посты