Главная страница » Комісія з цінних паперів розслідує компанію Workhorse – виробника електромобілів
Steve Burns left Workhorse in 2019 and not long after founded Lordstown Motors

Комісія з цінних паперів розслідує компанію Workhorse – виробника електромобілів

Компанія Workhorse із штату Огайо була першим інвестором у Lordstown Motors, ще одного виробника електромобілів, який розслідується

Фінансові регулюючі органи розпочали розслідування щодо виробника електричних вантажних автомобілів Workhorse Group Inc., – фірми з Огайо, яка була першим інвестором у нинішній стартап Lordstown Motors Corp. RIDE.

Відповідно до копії листа, переглянутого The Wall Street Journal, Комісія з цінних паперів та бірж розкрила у листі, у якому відхиляла запит на публічні записи, що її підрозділ проводить розслідування Workhorse.

«Ми підтвердили з відділом виконавчого управління, що розслідування, від якого ви шукаєте записи, все ще триває», — йдеться у листі від 30 червня.

У листі не йдеться про те, що стосується розслідування, і не пропонується ніяких деталей. Короткий продавець, який назвав себе, сказав, що у квітні він подав запит на вихідні записи відповідно до Закону про свободу інформації. Відредагована копія письмової відповіді SEC також була включена до звіту, який він опублікував у середу.Публічний журнал SEC із запитами FOIA показує запис запиту публічних записів та його відхилення, але не надає додаткової інформації

Представник Workhorse не коментував

  • Акції компанії закрилися в середу на 6,8% до 9,14 долара.

Розслідування SEC щодо компанії Workhorse, заснованої у 2007 році для виробництва фургонів та вантажних автомобілів на акумуляторах,-четверте відоме розслідування щодо виробника електромобілів за останній рік.

Це вже друга компанія, започаткована Стівом Бернсом, підприємцем, який також заснував Lordstown Motors, ще один стартап з Огайо, орієнтований на електричні вантажівки, які два роки тому заволоділи колишнім заводом General Motors Co. Пан Бернс заснував Lordstown Motors протягом кількох місяців після того, як покинув Workhorse у 2019 році.

Комісія з цінних паперів, а також Міністерство юстиції також розслідує справу Lordstown Motors. У червні компанія розкрила інформацію про те, що SEC надіслала матеріали та інформацію, пов’язану з її угодою, для оприлюднення восени минулого року, а також зробила попереднє замовлення для свого майбутнього електричного пікапа Endurance. У липні компанія підтвердила розслідування Міністерства юстиції.

Адвокат пана Бернса сказав, що з ним уряд не звертався щодо жодного розслідування. Lordstown Motors заявив, що співпрацює зі слідством.

  • Workhorse не розкриває розслідування SEC щодо свого бізнесу у своїх публічних документах.

Компанії, що торгуються на біржі, юридично не зобов’язані розкривати федеральні розслідування щодо свого бізнесу. Недавнє дослідження в академічному журналі Management Science показало, що 19% публічних компаній спочатку повідомляють інвесторам про такі перевірки

Марк Стейнберг, професор, що спеціалізується на праві цінних паперів у Південному методистському університеті, сказав, що якщо можлива санкція, то найкраще для компанії розкрити це як істотну подію.

«Це важливо для інвесторів», — сказав пан Стейнберг.

Акції, орієнтовані на транспортний сектор, стали одними з найпопулярніших інвестицій на Уолл -стріт минулого року, значною мірою зумовлених інвесторами, які намагаються повторити велику прибутковість Tesla Inc.

Деякі з цих компаній, включаючи Lordstown Motors, об’єднані з компаніями, що займаються придбанням спеціальних цілей, або SPAC, щоб стати публічними, маршрут, який дозволяє їм перераховувати, не проходячи традиційного процесу IPO.


Пан Бернс зробив публічне розміщення акцій Workhorse у 2010 році, коли вона вперше з’явилася на позабіржових ринках. Компанія котирується на Nasdaq у 2016 році, а пан Бернс є головним виконавчим директором. Він витратив більше десяти років на розробку електрифікованих мікроавтобусів та вантажівок для продажу службам доставки посилок, таким як United Parcel Service Inc., FedEx Corp. та іншим автопаркам.

Як і Lordstown Motors, Workhorse протягом останніх кількох років боровся з невиконанням цілей, обігом керівників та стисненням готівки, згідно з заявами компанії.


У липні Workhorse призупинив попередні заяви, що має намір поставити 1000 автомобілів у 2021 році. 9 серпня компанія заявила, що продала 14 мікроавтобусів у другому кварталі і планує переробити свою флагманську модель у відповідь на відгуки споживачів, бо вона не могла перевозити достатньо вантажу.

На початку цього року Workhorse пропустив потенційно багатомільярдний контракт, коли поштова служба США обрала Oshkosh Corp., щоб замінити свій старий парк транспортних засобів. Компанія вантажівок оскаржила контрактне рішення, стверджуючи, що поштова служба «поставила великий палець на вазі проти Workhorse».

  • Акції компанії впали після новин про втрату контракту, і станом на кінець вівторка впали на 76% з історичного максимуму в 41,34 долара, встановленого в лютому. Акції різко впали вдень у середу, але останнім часом вони зросли приблизно на 1%.

Дуейн Х’юз, який змінив пана Бернса на посаді генерального директора у 2019 році, пішов у відставку наприкінці липня. На наступному тижні Workhorse також заявив, що його віце -президент з питань фінансів та його генеральний радник покидають компанію.


Річард Дауч, досвідчений керівник автомобільної промисловості

Другие посты