Главная страница » Китайський магнат звертається до електричних автомобілів. Оцінка вартості 87 мільярдів доларів
evergrande

Китайський магнат звертається до електричних автомобілів. Оцінка вартості 87 мільярдів доларів

ШАНХАЙ — Гостей на приватній серпневій вечері, яку влаштовував підприємець-мільярдёр Джек Ма, заінтригував товариш по вечері, який представився скромним продавцем автомобілів.

Це був Сюй Цзяїнь, більш відомий як голова China Evergrande Group, найбільшого девелопера в країні та однієї з найбільш заборгованих компаній Китаю. На момент вечері Евергранде було всього за кілька тижнів до потенційно руйнівних розборок з кредиторами.


Якщо він відчував відчай, пан Сю не показав цього, за словами одного з присутніх на трапезі в одному з будинків пана Ма в Ханчжоу, де базується холдингова компанія Ali Baba Group Holding Ltd. Він розробив своє найсміливіше підприємство на сьогоднішній день: нову компанію з виробництва електромобілів, яка, згідно з власними публічними заявами, має на меті перевершити Tesla Inc. та інших, ставши до 2025 року «найбільшим і найпотужнішим виробником електромобілів у світі»

  • Прагнення уряду Китаю зробити країну світовим лідером в галузі електромобілів породило десятки стартапів, які змагаються за позиції на своєму невеликому, але швидко зростаючому ринку. Навряд чи поєднання пана Сю з виробництва автомобілів та розвитку власності, яке він будує з нуля, є найбільш диким з усіх.

Підрозділ електромобілів Evergrande, що входить до списку Гонконгу, China Evergrande New Energy Vehicle Group Ltd., або Evergrande Auto, минулого місяця зріс, і його ринкова капіталізація до приблизно 87 млрд доларів, що перевищує більшість світових автовиробників, включаючи Ford Motor Co. та General Motors Co. , і в чотири рази більше вартості власної материнської компанії — все, не продавши жодного автомобіля.

  • Інші виробники електромобілів спалюють мільярди доларів, розробляючи одну виробничу модель. Evergrande каже, що розвивається 14 відразу. Він також будує кілька заводів, навіть якщо компанія не має промислового чи технічного досвіду.

Дебют Евергранде на виставці Auto Shanghai у квітні викликав більше запитань, ніж відповів про прогрес компанії. Його величезний стенд був приблизно таким самим великим, як сусідній кіоск BMW AG. Він продемонстрував дев’ять перших серійних електромобілів Evergrande, усі привабливі автомобілі, розроблені всесвітньо відомими діячами, включаючи Андерса Уормінга, який раніше працював у BMW та Mini. Машини були макетами з туманними пластиковими вікнами, не працюючими транспортними засобами.

  • У серпні минулого року Evergrande заявив, що розпочав пробне виробництво на двох установках, лише в березні заявивши, що пробне виробництво розпочнеться в 2021 році, а масове виробництво розпочнеться в наступному році

Раніше в лютому ціна акцій Evergrande Auto підскочила, коли компанія опублікувала відео, яке, за її словами, показало, що її автомобілі займаються тестуванням на холодну погоду на крайньому півночі Китаю. Жоден з цих функціонуючих автомобілів не з’явився на виставці.


Конкуренти на виставці сприймали Евергранде з скептицизмом. «Їхні машини чудово виглядають на PowerPoint», — сказав Ху Чженфан, менеджер з досвіду роботи пекінського виробника електромобілів Arcfox. «Мине довгий час, поки їхні машини не з’являться на ринку, якщо вони навіть зможуть виробляти машини»

Прес-секретар Evergrande сказав, що компанія «інтегрувала найкращі світові таланти, технології та обладнання для нашого використання та відкрила унікальний спосіб створення автомобілів. Роботи серійного виробництва виконуються, як було заплановано ».

Пан Сюй — найбагатша людина Китаю ще в 2017 році, за даними дослідницької фірми Hurun Report, що базується в Шанхаї — вільно визнає, що підхід його компанії не перевірений.

«Що стосується побудови автомобілів, у нас немає технологій і досвіду», — сказав пан Сюй у своїй промові на конференції постачальників автомобілів у південному місті Гуанчжоу у 2019 році, яку можна переглянути в Інтернеті. «Якщо ми хочемо змінити смугу руху і обігнати, нам доведеться їхати незвичною дорогою, якої жоден автовиробник ніколи не проходив в історії». Компанія відмовилася зробити його доступним для співбесіди.

Частиною незвичайної дороги пана Сю було «купувати, купувати, купувати», — сказав він зібраним постачальникам, зокрема придбавши шведського виробника суперкарів, китайського виробника акумуляторів та британського розробника електроприводів.

Ніхто ніколи не намагався створити автовиробника, зваривши так багато різних складових частин, сказав Білл Руссо, засновник Automobility, шанхайської консалтингової фірми.

«У них є вражаючий масив штук, але це може закінчитися як Франкенштейн», — сказав він.

Пан Сю, 62 роки, також відомий як Хуей Ка Янь, має історію подолання шансів. Син лісоруба, він десять років працював на державному металургійному комбінаті, перш ніж створити торгову компанію, а потім заснувати Evergrande у 1996 році з кількома працівниками. Сьогодні в ньому працює понад 130 000.

Xu Jiayin evergrande

Його електростанція пережила бурхливі кілька років. З боргами близько 110 мільярдів доларів, що приблизно відповідає розміру Іраку, «Евергранде» намагається залучити кошти для оплати рахунків, накопичених за десять років швидкого розширення.

І якраз тоді, коли Евергранде потрібно було позичати більше для виконання своїх зобов’язань, уряд Китаю, стурбований тим, що забудовники надмірно можуть дестабілізувати економіку в цілому, минулого року доручив банкам країни зменшити свою експозицію.

Компанії вдалося пережити потенційно руйнівну готівкову кризу минулого року, переконавши кредиторів відмовитись у виплаті 19 млрд. Доларів, що настала у вересні.

Це робить підрозділ електромобілів Евергранде з його потенціалом збору коштів потенційним білим лицарем для бізнес-імперії пана Сю.

Другие посты