Главная страница » Китай наказав Tesla відкликати 1,1 мільйона автомобілів через ризики гальмування
China Orders Tesla to Recall 1.1 Million Vehicles

Китай наказав Tesla відкликати 1,1 мільйона автомобілів через ризики гальмування

Дефекти в деяких моделях Tesla можуть змусити водіїв натискати на педалі акселератора довше, ніж потрібно, збільшуючи ризик зіткнень, каже регулятор ринку Китаю.

Китай зобов’язав компанію Tesla, домінуючого світового виробника електромобілів, відкликати 1,1 мільйона автомобілів, посилаючись на проблему з системами прискорення та гальмування деяких моделей, вироблених у Китаї та за кордоном.

  • Згідно з заявою, опублікованою в п’ятницю, регулятор ринку Китаю оголосив про це рішення після проведення розслідування повідомленого дефекту. Відкликані автомобілі включають деякі імпортні автомобілі Model S, Model X, Model 3, а також автомобілі Model 3 і Model Y китайського виробництва, які були виготовлені в період з 12 січня 2019 року по 24 квітня 2023 року.

Проблема стосується рекуперативної гальмівної системи транспортних засобів, яка генерує електроенергію від руху автомобіля, коли водій знімає ногу з педалі газу. У заяві Державної адміністрації з регулювання ринку йдеться, що автомобілі можуть не попереджати, коли водій сильно натискає на педаль газу протягом тривалого часу.

Дефект може призвести до підвищеного ризику зіткнень, йдеться в заяві

Tesla заявила, що виправить транспортні засоби за допомогою оновлення програмного забезпечення, надісланого на транспортні засоби по бездротовій мережі, йдеться в заяві регулятора.


Це вже друге відкликання Tesla в Китаї за останні місяці. У березні Tesla відкликала 2649 автомобілів, вироблених з жовтня 2015 року по серпень 2020 року, після того, як регулятор Китаю заявив, що капоти деяких імпортованих автомобілів Model S можуть відкритися під час роботи автомобіля, що збільшує ризик зіткнень.


  • Китай є значним ринком для Tesla, дохід від країни зріс до 18,2 мільярда доларів минулого року з 13,8 мільярда доларів у 2021 році. Відкликання почнеться 29 травня, і Tesla повідомить відповідних власників автомобілів поштою або текстовим повідомленням. Регулятор Китаю не повідомив, скільки відкликаних Tesla було імпортовано.

Tesla також зіткнулася з проблемами з регулюючими органами США. У лютому Tesla відкликала понад 362 000 автомобілів, оснащених системою допомоги водієві Full Self Driving, після того як Національне управління безпеки дорожнього руху виявило, що це підвищує ризик аварій.

Система допомоги водієві, яка може самостійно керувати, прискорюватися, гальмувати та змінювати смуги руху, дозволяла транспортним засобам перевищувати дозволену швидкість і перетинати перехрестя «незаконним або непередбачуваним способом», йдеться в документах агентства, опублікованих на його веб-сайті. У ньому сказано, що Tesla не було відомо про будь-які смерті чи травми, спричинені недоліками, які виявило агентство.


У січні Tesla оприлюднила нормативну документацію, що Міністерство юстиції попросило її надати документи, пов’язані з програмним забезпеченням компанії для самостійного керування, що може стати невдачею для Ілона Маска, виконавчого директора. Поки регулятори перевіряють безпеку цієї технології, деякі власники Tesla подали позови на тій підставі, що програмне забезпечення для самостійного керування Tesla не відповідає обіцянкам пана Маска.


NYTimes

Другие посты