Главная страница » Хочете придбати вживаний автомобіль? Очікуйте високих цін і небагато варіантів
used cars sale

Хочете придбати вживаний автомобіль? Очікуйте високих цін і небагато варіантів

Ціни на вживані машини досягли рекорду, оскільки важче дістатись як до нових, так і до вживаних автомобілів

Щомісячне зростання продажів вживаних автомобілів залишило мисливців за вигідними пропозиціями з дедалі обмеженішими можливостями щодо партій по всьому США.

За даними дослідницької фірми J.D. Power, середня ціна, сплачена за вживаний автомобіль, у квітні досягла рекордних 25 463 доларів, що приблизно на 2800 доларів перевищило показник того ж місяця минулого року. Це також був перший раз, коли середня ціна вживаних автомобілів перевищила 25 000 доларів, заявила фірма.

Підйом, який розпочався минулого року, здивував деяких дилерів, які заявляють, що не бачать, що ця тенденція скоро закінчиться

«Те, що зазвичай є активом, що амортизується, цінується», — сказав Філ Магуайр, який є власником сімейних дилерів Maguire, групи з 13 магазинів у штаті Нью-Йорк. «Це, безумовно, сюрреалістично, і, мабуть, ми всі можемо погодитись, що це аномалія». Дилери кажуть, що їм доведеться платити більше, щоб утримувати свої лоти в запасі.

Цей сплеск частково обумовлений глобальним дефіцитом мікросхем, який напружує запаси на стороні нових автомобілів і змушує більшу кількість споживачів робити покупки на вторинних ринках. У той же час поставки вживаних автомобілів щільно рухались у рік, оскільки люди довше затримувались на своїх орендованих автомобілях, за словами аналітиків, керівників та дилерів. Компанії, що займаються прокатом автомобілів, також скоротили свій флот на початку пандемії, залишивши їм менше машин, щоб продати їх пізніше.

  • Більш високі ціни на вживані автомобілі ще більше кидають виклик доступності для американців, які потребують нових поїздок, і приходять, оскільки попит на транспортні засоби в цілому продовжує відновлюватися після того, як продажі автомобілів впали минулого року.

Покупці також платять більшу ціну за нові автомобілі та вантажівки, оскільки автовиробники та дилери, які мають менші запаси на складі, повертають свої знижки. Середня ціна, заплачена за нову модель, у квітні зросла до майже рекорду — 37 572 долари за транспортний засіб, що на 7% більше, ніж роком раніше, за даними J.D. Power.


Низький запас та зростання цін на дилерських лотах відображають більшу роздрібну тенденцію, коли споживачі платять більше за все — від побутових товарів до продуктів харчування. З минулого року виробники намагалися не відставати від попиту споживачів, оскільки оговтались від зупинок виробництва, пов’язаних із Covid-19, і тепер стикаються з новими перебоями в ланцюгу поставок.


Так само американська автопромисловість досі намагається відновити свої позиції після американських гірок 2020 року. Автомобільні компанії втратили майже два місяці виробництва, коли пандемія вперше вдарила навесні минулого року, і не вистачало запасів, коли попит на легкові та вантажні автомобілі впав назад за літо.
Недавній дефіцит мікросхем лише ускладнив для автовиробників поповнення запасів, і дилери все частіше спрямовують покупців до вживаних автомобілів, щоб запропонувати їм щось купити.

  • Продажі вживаних автомобілів у США в квітні досягли 3,4 млн., Що на 58% більше, ніж роком раніше, повідомляє веб-сайт TrueCar.

Тим часом, роздрібні торговці розпочали роботу у квітні із приблизно на 18% менше власних автомобілів та вантажівок на своїх лотах, ніж у попередньому місяці, повідомляє vAuto, фірма, яка надає дилерам нові дані про вживані та вживані автомобілі.

Фірми з прокату автомобілів, які є великими продавцями на ринку вживаних автомобілів, також довше тримаються на своїх транспортних засобах, коли подорожі у відпустці відновлюються і як заміна їх парку стає жорсткішою.

  • Hertz Global Holdings Inc. та Enterprise Holdings заявили, що роблять незвичайний крок, купуючи вживані машини, щоб заповнити діри у своїх автопарках, оскільки дефіцит мікрочіпів продовжує поглинати запаси нових автомобілів.

«Якщо вам зараз не потрібен цей транспортний засіб, просто почекайте», — сказав Іван Друрі, аналітик веб-сайту для покупок автомобілів Edmunds.com. «Ви не отримаєте нічого, що хочете, будь то ціна, вибір чи ті дрібниці, на які ви насправді не хочете йти компромісом».

Він додав, що проблеми із запасами можуть погіршитися до того, як вони покращаться, і що обставини можуть не нормалізуватися до наступного року.

Роберт Санторо, 37-річний адвокат Нью-Йорка, серед покупців автомобілів, яким не терпиться чекати. Він шукає вживаний автомобіль для заміни орендованого автомобіля, який йому доведеться повернути цього літа. Пан Санторо заявив, що сподівається витратити менше 20 000 доларів, але не впевнений, що це стане можливим.

«Мене найбільше здивувало, як ціни постійно зростають», — сказав пан Санторо, який розглядає спортивні автомобілі Honda і Mazda. «Їх важко знайти за гідною ціною».

Дилери кажуть, що конкуренція також посилюється на оптових аукціонах, коли багато продавців вживаних автомобілів підвищують ціну, щоб забезпечити постачання.

Скотт Сміт, президент Smith Automotive Group, дилерської мережі в районі Атланти, заявив, що нещодавно заплатив близько первісної ціни на наклейку за дворічний Nissan Sentras на аукціоні — більшу вартість, яку його бізнес, швидше за все, перейде на клієнтів.

«Роздрібна ціна на вживані машини стала справжньою рухомою метою», — сказав пан Сміт. «Я ніколи не бачив такого ринку».

Підвищені ціни перепродажу допомагають збільшити заробіток для автомобільних компаній, чиї орендодавці змогли продати орендовані машини за більші гроші, ніж передбачалося раніше. General Motors Co. заявила у середу, що його фінансова одиниця опублікувала рекордний прибуток за перший квартал до оподаткування, частково зумовлений зростанням вартості вживаних автомобілів, які він веде у своїх книгах.

Ринок гарячих вживаних автомобілів також приносить користь деяким споживачам, які виявляють, що вони мають більший капітал у своїх автомобілях. Середня вартість торгівлі автомобілем досягла рекорду в 17 080 доларів у березні, майже на 3000 доларів більше, ніж середня вартість рік тому, повідомляє Edmunds.com.

Такі збільшення можуть також сприяти купівлі нових автомобілів, сказав Девід Христос, віце-президент групи та генеральний менеджер підрозділу Toyota у Toyota Motor North America.

«Клієнти, які могли заборгувати більше, ніж раптом коштувала машина, зараз збиваються або навіть вносять капітал у нову угоду про продаж автомобілів», — сказав пан Христос.

—Бен Фолді взяв участь у цій статті.

Автор Норі Нотон, wsj.com

Другие посты