Главная страница » Ford розраховує, що 40% загального обсягу автомобілів стане повністю електричним до 2030 року
f-150 lighning

Ford розраховує, що 40% загального обсягу автомобілів стане повністю електричним до 2030 року

Джим Фарлі також прагне вдосконалити цифрові послуги та збільшити дохід від продажів комерційним клієнтам

Акції Ford Motor Co. піднялися до найвищого рівня майже за п’ять років після того, як автовиробник окреслив технологічно-орієнтовану стратегію електрифікації більшої частини своєї лінійки автомобілів та різкого розвитку бізнесу комерційних вантажівок та фургонів.

Ford заявив, що планує збільшити витрати на розробку електромобілів до 30 млрд. Доларів до 2025 року, що приблизно на третину більше, ніж прогнозувалося на початку цього року. Збільшення витрат — загальна сума, яка включає деякі гроші, витрачені за останні кілька років — зумовлене планами Ford з часом розпочати виробництво власних акумуляторів, у тому числі на двох майбутніх американських фабриках акумуляторних батарей, з корейською компанією SK Innovation Co.

  • Під час віртуальної презентації керівники Ford сказали інвесторам, що вони очікують, що 40% світових продажів компанії будуть повністю електричними до 2030 року. Ford також прагне збільшити дохід від продажів транспортних засобів та послуг комерційним клієнтам на дві третини до 45 млрд доларів до 2025 року .

Акції зросли на 8,7% до 13,92 доларів на торгах у середу, що є найвищим рівнем з щонайменше середини 2016 року.

Стратегія, викладена в середу, об’єднує три основні пріоритети, на яких керівник Ford Джим Фарлі наголошував з моменту переходу на посаду в жовтні: електричні транспортні засоби, цифрові послуги та залучення сил Ford до комерційних споживачів, таких як підрядники, комунальні компанії та урядовий парк авто.

Пан Фарлі заявив, що введення в модельний ряд Ford більше роз’ємних транспортних засобів покращує здатність компанії передавати нові послуги та функції автомобілю, наприклад, додати в деяких ситуаціях водіння без рук. Він сказав, що це має приносити періодичні доходи від підписки та дозволяти Ford мати «постійні» стосунки з клієнтами, а не традиційний у галузі режим простого очікування повернення власників автомобілів для придбання іншого автомобіля.

«Це не електромобілі, це цифрові машини», — сказав він. «Це цифрова частина, яка дійсно розкриває всі ці можливості».

Національний виробник автомобілів №2 за продажами заявив, що створив внутрішній бізнес під назвою Ford Pro для обслуговування комерційних споживачів, які підтримують автопарки. Компанія Ford заявила, що очікує різкого зростання в цьому просторі, додавши нові електромобілі, такі як F-150 Lightning, показаний минулого тижня, а також нові послуги, які допоможуть цим клієнтам виконувати роботу та відстежувати свій автопарк.

  • Ford також заявив, що запропонує електричні версії деяких найбільш гучних автомобілів у певний момент цього десятиліття, включаючи Ford Explorer та Lincoln Aviator.

Пан Фарлі заявив, що поєднання ставок на зростання та виправлення проблем, що викликають неприємності, у основному виробничому бізнесі Ford з часом зросте прибутковість. Ford заявив, що очікує в 2023 році досягти 8% операційної рентабельності порівняно з близько 4% за останні роки. Раніше він визначив мету 8% як мету, але не вказав часову шкалу.

Ford заявив у середу, що отримав 70 000 замовлень на нову електричну вантажівку після введення Lightning 19 травня. Акції компанії згуртувались після дебюту, який був розбитий фабричним візитом президента Байдена.

Lightning отримав похвали від аналітиків Уолл-стріт, які сказали, що нижча за очікувана стартова ціна близько 40 000 доларів повинна допомогти Ford відбитися від декількох стартапів, які, як очікується, вийдуть на ринок.

«Для Ford надзвичайно важливо отримати цю долю в електричних пікапах, щоб з часом зберегти своє домінування в пікапах», — сказав аналітик RBC Capital Джозеф Спак у записці інвестора на цьому тижні.

Ford прискорив свої амбіції щодо електромобілів за пана Фарлі, який розпочав свою кар’єру в Toyota і провів багато років на посаді керівника відділу маркетингу Ford.

За попереднього генерального директора Джима Хаккета, який пішов у відставку минулого року, керівники заявили, що не бачать необхідності впроваджувати виробництво акумуляторних елементів в електромобілі. Пан Фарлі змінив курс із запланованою угодою про СК, заявивши, що хоче покращити контроль над зарядами акумуляторів Ford.

Ford заявив, що запатентовані акумулятори під назвою IonBoost дозволять йому знизити вартість своїх акумуляторних батарей на 40% до середини десятиліття. Пан Фарлі каже, що Ford також розробляє так звані твердотільні акумулятори, які не передають іони через рідину і мали б більшу щільність енергії та менші витрати.

Проте, деякі аналітики вважають, що стратегія Ford щодо електромобілів відстає від General Motors Co. та Volkswagen AG, яка надає свої технології електромобілів Ford для майбутніх плагінів в Європі. GM та VW обидва окреслили більш агресивні графіки переходу своїх моделей автомобілів на електричні та перейшли швидше у виробництво акумуляторних елементів.

  • GM раніше цього року заявив, що планує здебільшого відмовитись від бензинових та дизельних автомобілів зі своїх салонів до 2035 року.

Глава фінансів Ford Джон Лоулер заявив, що нещодавні кроки компанії щодо електрифікації F-150 та виробництва акумуляторів, а також високий попит на позашляховик Mach-E свідчать, що Ford не відстає від конкурентів.

Mike Colias, WSJ.com


Xado UA

Другие посты