Главная страница » Fiat Chrysler і PSA Group створюють новий автомобільний концерн
fiat-chrysler Stellantis

Fiat Chrysler і PSA Group створюють новий автомобільний концерн

Fiat Chrysler Automobiles NV та виробник Peugeot PSA Group закріпили своє трансатлантичне злиття в суботу, створивши Stellantis NV, глобального гіганта автовиробництва, який, за словами керівників, матиме достатньо зусиль, щоб конкурувати у швидкій мінливій галузі.

Угода, вперше розглянута наприкінці 2019 та затверджена на початку цього року акціонерами, настає, коли світовий автомобільний бізнес стрімко переходить до нових технологій, таких як електромобілі, і бореться з початківцями, намагаючись перешкодити усьому, від способу проектування та побудови автомобілів до того, як вони продаються.

Stellantis, що походить від латинського терміна, що означає «скрасити зірками», є третьою за величиною у світі автовиробником за продажами, згідно з останніми доступними даними за 2019 рік. На закінчення п’ятниці це коштувало понад 51 млрд доларів. Новоутворена автомобільна компанія планує розпочати торгівлю під символом STLA на Паризькій та Міланській фондових біржах у понеділок та в Нью-Йорку у вівторок.

Stellantis матиме значну присутність у Північній Америці та більше чверті ринку в Європі, продаючи автомобілі через величезну колекцію брендів, починаючи від американських імен, таких як Jeep і Ram, закінчуючи Peugeot, Citroën та Opel в Європі та Maserati та Alfa Romeo на розкішному кінці.

У бурхливий рік для багатьох світових виробників керівники FCA та PSA просунулися до злиття, заявивши, що проблеми, поставлені пандемією Covid-19, лише посилили потребу в поєднанні. За їхніми підрахунками, зв’язок може в кінцевому підсумку принести щорічну економію витрат на 6 мільярдів доларів, частково шляхом консолідації машинобудування та закупівлі деталей двох компаній для збільшення економії на масштабі.

Тим не менш, автосектор має непомітні записи з мегамергерами, і багато суперників Stellantis, включаючи General Motors Co., рухаються в протилежному напрямку, відступаючи від регіонів, що втрачають гроші, і скорочуючи свої глобальні операції, щоб бути більш спритними.

Карлос Таварес, керівник PSA, який зараз очолює Stellantis, стикається з численними проблемами в поєднанні цих двох компаній, включаючи неефективні заводи, відсталі бренди та хворий китайський бізнес.

  • «Найбільш хитра частина кожного злиття — це коли вам доводиться змішувати всі культури», — сказала Карла Байло, президент Центру автомобільних досліджень і колишня співробітниця пана Тавареса з Nissan Motor Co.

62-річний пан Таварес відомий в автомобільних колах своїм успіхом у розвороті занепадаючого бізнесу. Коли він вперше прибув до Peugeot від Renault в 2013 році, компанія була знекровлена і без грошей. Протягом шести років він перетворив його на одну з найвигідніших європейських автомобільних компаній, при цьому PSA показала операційну маржу в 8,5% у 2019 році. Пізніше він відродив Opel і Vauxhall, дві колись важкі європейські марки, які PSA придбав у GM у 2017 році.

У PSA поворот значною мірою був досягнутий завдяки зменшенню знижок на продаж, що шкодить прибутку, та підштовхуванню компанії до надмірної пильності щодо витрат. Він також скоротив робочу силу, не закриваючи заводи, домовляючись про нові профспілкові угоди та ліквідуючи робочі місця шляхом викупу.

Деякі аналітики кажуть, що це формула, яку він, мабуть, застосовуватиме у компанії Stellantis, де в усьому світі працює близько 400 000 працівників.

По метраіалам WSJ.com

Другие посты