Главная страница » Ці 3 стартапа EV переслідують Теслу. Але вони не можуть усі перемогти
fisker

Ці 3 стартапа EV переслідують Теслу. Але вони не можуть усі перемогти

Гонка повинна стати наступною компанією Tesla Inc. Десятки мільярдів їдуть на результат.

Інвестори від Уолл-стріт до Мотор-Сіті роблять ставку на те, що поле стартапів з електромобілів може наслідувати зростання Елона Маска, який сидить за кермом компанії, яка продала 500 000 автомобілів на акумуляторі цього року, і отримала перший в історії річний прибуток. Його Tesla, яка приєдналась до S&P 500, тепер цінніша за Toyota Motor Corp., Volkswagen AG, General Motors Co. та Ford Motor Co. разом узяті.

Це не буде плавним шляхом для інвесторів — серед яких найбільший у світі розпорядник грошових коштів та друга за величиною американська приватна компанія — або для цих галузей, які стикаються з численними перешкодами.

Більшість ще не побудували або не продали автомобіль. Ті, хто намагався зробити це вигідно. Деякі все ще наймають робочу силу або борються із звинуваченнями у шахрайстві. Нещодавно один зазначив збитків у розмірі 1,6 млрд доларів.

Їхня доля залежить від ряду питань, на які немає відповіді. Чи готові споживачі придбати дорогий електромобіль, крім Tesla? Або це більш безпечна ставка — продавати робочі фургони та вантажівки компаніям? Розумніше будувати власні машини на власному заводі? Або ви повинні покладатися на зовнішніх підрядників для їх виготовлення? Чи має сенс зосередитись на Китаї, де є найбільший у світі ринок електромобілів, або залишатися ближче додому? З яким тиском вони зіткнуться з боку таких старих гігантів, як GM, які цього тижня заявили, що витратять 27 мільярдів доларів до 2025 року на розробку електричних та безводних автомобілів?

На кону — майбутнє транспорту — і хто його визначає. Будуть переможці. І невдахи. Будуть виграні статки. І програвші. Ось наш путівник по дорозі попереду.

Rivian Automotive LLC, Ірвін, Каліфорнія

rivian

Генеральний директор: RJ Scaringe

РІК заснування: 2009

ВЛАСНІСТЬ: приватне

КАПІТАЛ: 5,35 млрд. Доларів за п’ять раундів фінансування за останні два роки

ОЦІНКА: невідомо

ПОМІТНІ інвестори: Ford, Amazon.com Inc., BlackRock Inc.

ПЕРША МОДЕЛЬ: Добре обладнані версії R1T, повністю електричний пікап, стартуватимуть близько 67 500 доларів, до податкових пільг. Поставляється у продажу в червні 2021 року.

Rivian продаватиме пікапи та позашляховики на акумуляторі, націлюючи покупців на відкритий, позашляховий бренд. Компанія також уклала контракт на будівництво 100 000 фургонів для доставки електроенергії для інвестора Amazon. Рівіан переоснащує колишній завод Mitsubishi Motors Corp. в штаті Іллінойс.

Rivian повинна будувати як якісні автомобілі, так і свою мережу продажів та обслуговування. Він планує наслідувати модель Tesla і продавати її безпосередньо споживачам — підхід, ускладнений державним законодавством про франшизу, який захищає традиційну дилерську модель. Тоді Рівіан повинен прорватися на деякі з найжорсткіших ринків. Tesla має провідну частку продажів електромобілів, тоді як виробники автомобілів у Детройті домінують у пікапах та позашляхових марках.

Lucid Motors Inc., Ньюарк, Каліфорнія

lucid

Генеральний директор: Пітер Роулінсон

РІК заснування: 2007

ВЛАСНІСТЬ: Приватна

КАПІТАЛ: понад 1 млрд. Дол

ОЦІНКА: Невідомо

ЧИННІ інвестори: Фонд державних інвестицій Саудівської Аравії

ПЕРША МОДЕЛЬ: Lucid Air — це розкішний седан, що працює від акумуляторів, і компанія каже, що в деяких конфігураціях зможе проїхати більше 500 миль за один заряд. Перший Airs коштуватиме 169 000 доларів до податкових пільг, коли він надійде в продаж на початку 2021 року, з наступними менш дорогими версіями, включаючи модель початкового рівня, яка, як очікується, почнеться у 77 400 доларів.

Lucid будує фабрику в Арізоні і націлений на ринок високого класу розкоші. Керівники сподіваються взяти на себе не тільки Tesla, але Mercedes-Benz та BMW з повністю електричними моделями. Компанія рекламує власні акумуляторні та моторні технології, які, на його думку, забезпечують спортивні характеристики, схожі на автомобіль, можливість їздити далі без зарядки та просторіші кабіни в меншому автомобілі.

Виклики, пов’язані зі збором грошей, змусили Lucid кілька разів затримувати Air з моменту введення концепції в 2016 році. Зараз інші виробники високого класу, такі як BMW, Mercedes-Benz та Porsche, випускають власні розкішні електромобілі. Нещодавно бренд Ultraluxury Bentley заявив, що продаватиме лише вставні моделі до 2026 р.

Fisker Inc., Лос-Анджелес

fisker

Генеральний директор: Генрік Фіскер

РІК заснування: 2016

ВЛАСНІСТЬ: публічна

ОЦІНКА РИНКУ: $ 4,7 млрд (станом на 19 листопада)

ПОМІТНІ інвестори: Apollo Global Management Inc., Magna International Inc., Louis Bacon

ПЕРША МОДЕЛЬ: The Ocean, компактний позашляховик, виготовлений із стійких матеріалів, планується розпочати виробництво в 2022 році.

Більша частина виробництва та інжинірингу Фіскера буде залучена до зовнішніх постачальників. Постачальник автозапчастин Magna, який володіє 6% акцій стартапу, створить першу модель компанії, тоді як Fisker зосереджується на дизайні та програмному забезпеченні. Fisker також розробляє гнучку модель оренди, яка функціонує більше як щомісячна передплата. Клієнти матимуть можливість припинити роботу в будь-який момент, і компанія може переорендувати автомобіль, створюючи постійний дохід.

Це не перша спроба Генріка Фіскера почати стартап електричного автомобіля. У 2007 році він заснував Fisker Automotive, раннього конкурента Tesla, який в підсумку збанкрутував. І його остання затія не позбавлена ​​проблем. Компанія пообіцяла прорив у галузі акумуляторних технологій, перш ніж відмовитись від сил, заявивши, що її не можна комерціалізувати. Аналітики кажуть, що підхід Fisker до виробництва є ризикованим, і інші автомобільні компанії борються з планами на щомісячну підписку на транспортні засоби.

По матеріалам WallStreetJournal

Другие посты