Главная страница » Чому ремонт автомобілів став таким дорогим
Rivian Service Center

Чому ремонт автомобілів став таким дорогим

Більше технологій і комфорту, а також парад нових електромобілів ускладнили роботу після аварій

Лоуренс Ульріх, NYTimes

Нові автомобілі та вантажівки оснащені датчиками та технологіями, які захищають і балують водіїв і пасажирів. Але ці особливості також підвищують вартість ремонту після аварій.


За даними Мітчелл, компанії, яка надає дані та програмне забезпечення страховим компаніям і підприємствам з ремонту автомобілів, середня вартість ремонту пошкоджених автомобілів як нових зросла на 36 відсотків з 2018 року і може перевищити 5000 доларів до кінця цього року. Це велике зростання є головною причиною стрімкого зростання страхових премій — на 17 відсотків за 12 місяців до травня.


Нові позашляховики та пікапи, включаючи швидко зростаючу кількість електричних моделей, стали настільки складними та розкішними, що, здавалося б, простий ремонт може коштувати досить велику суму, кажуть автомобільні експерти. Страховики часто опиняються на гачку для більшої частини цих витрат, що змушує їх підвищувати свої ставки.

Матеріали, створені для того, щоб м’ятися або деформуватися під час аварії, щоб захистити, наприклад, пішоходів або пасажирів, можуть бути важкими або неможливими для ремонту. Багато бамперів потрібно замінити після незначних ударів, оскільки вбудовані в них датчики безпеки можуть перестати працювати належним чином після ремонту. Інші системи, навіть ті, які не виглядають пошкодженими, необхідно перевірити або відкалібрувати.

«Сучасна цифрова архітектура настільки розвинена, що системи за межами точки зіткнення порушуються», — сказав Райан Манделл, директор з розгляду претензій Mitchell. «Повернути автомобіль до стану перед аварією складніше, ніж будь-коли в історії, і це стане ще складнішим».

Експерти галузі особливо зосереджені на вартості ремонту електромобілів і вантажівок, які не сконструйовані як бензинові автомобілі та мають різні деталі. Крім того, багато механіків не навчені працювати на них. Останніми місяцями новини та історії, поширені в соціальних мережах про астрономічні рахунки за ремонт електромобілів і вантажівок, привернули увагу автолюбителів.


Розглянемо випадок Кріса Апфельштадта та його пікапа Rivian R1T, який у лютому на світлофорі в Колумбусі, штат Огайо, врізався ззаду в автомобіль Lexus, коли він був за кермом, а його малолітній син сидів на задньому сидінні.

  • Сервісний центр Rivian в Ель-Сегундо, штат Каліфорнія. Автовиробник не продає через франчайзингових дилерів і змушений був створити незалежну мережу ремонтних робіт з нуля.

Спочатку збиток був визнаний відносно незначним, і страхова компанія іншого водія запропонувала йому 1600 доларів. Фактична вартість ремонту бампера в сертифікованому підприємстві з ремонту транспортних засобів Rivian — одному з трьох в Огайо — склала 42 000 доларів США, що становить приблизно половину продажної ціни вантажівки.

«Я очікував, що це буде дорого, — сказав пан Апфельштадт, який володіє компанією, що займається освітленням, — але це все одно була шокуюча цифра».

Розвиток електромобілів

Основна причина полягає в тому, що аварія пошкодила витончену панель, яка тягнеться від задньої частини вантажівки до передніх стійок даху. Його ремонт і перефарбування започаткували низку дорогих робіт, включаючи видалення внутрішнього матеріалу стелі, відомого як обшивка стелі, і переднього вітрового скла.


Певна частина вартості, ймовірно, також була пов’язана з маленьким розміром і молодістю Рівіана. Як і інші автостартапи, компанія, яка базується в Ірвайні, штат Каліфорнія, і поставила свої перші автомобілі клієнтам у 2021 році, не продає через франчайзингових дилерів і змушена була створити незалежну мережу ремонту з нуля.

  • Ford Motor має 2800 дилерів у Північній Америці, обладнаних для ремонту своїх електромобілів, а також широку мережу незалежних магазинів і постачальників післяпродажного обслуговування. Rivian сертифікувала близько 200 майстерень зіткнення в Північній Америці.

«Те, що ми нові на ринку, це виклик, — сказав Ное Меджіа, віце-президент із сервісних операцій Rivian. Але, додав він, менший масштаб Rivian і відсутність бюрократії дозволяють їй працювати безпосередньо з клієнтами та магазинами, щоб забезпечити відповідність ремонту високим стандартам.

Історія пана Апфельштадта широко обговорювалася в Інтернеті. Для деяких людей такі розповіді, як його, і жахливі розповіді про автомобілі, які постраждали після незначних аварій, якими поділилися в Інтернеті деякі власники автомобілів Tesla, стали застереженнями про фінансові небезпеки володіння електромобілями.


Автоексперти визнають, що ремонт електромоделей в середньому дорожчий, ніж ремонт бензинових автомобілів. Але детальніший аналіз претензій і даних щодо ремонту показує, що витрати на ремонт електромобілів не є помітно вищими, ніж витрати на бензинові автомобілі того ж віку та ціни, і що іноді вони менші.

«Ідея про те, що E.V.s сумують наліво і направо, є жахливою історією, яка не дає спати страховикам ночами», — сказав пан Манделл. «Це сталося? Так. Але інцидентів небагато і рідко».

Дані Mitchell показують, що у 2022 році електромобілі коштували в середньому близько 6800 доларів США на ремонт після аварій, приблизно на 2400 доларів США більше, ніж у середньому для всіх автомобілів. За словами компанії, для автомобілів, що працюють від акумуляторів, як правило, потрібні дорожчі запчастини, а їх ремонт займає більше часу та може вимагати роботи спеціалістів-механіків.

Але основною причиною, чому ремонт електромобілів, як правило, коштує набагато дорожче, на перший погляд, є те, що більшість із них — це нові моделі класу люкс. На автомобілі Tesla, які продаються від 40 000 до приблизно 110 000 доларів, припадає 75 відсотків позовів про зіткнення моделей з акумуляторним живленням.


За словами Мітчелла, ремонт електромобілів основних брендів, таких як Hyundai або Nissan, коштує лише приблизно на 800 доларів більше, ніж їхні бензинові аналоги. А в преміум-сегменті типові витрати на ремонт автомобілів з акумуляторним живленням і бензинових автомобілів приблизно однакові, близько 7000 доларів США, для моделей 2018 року і пізніших.

Інші дані свідчать про те, що електромобілі відносно хороші. За словами Мітчелла, приблизно 18 відсотків автомобілів, що працюють на бензині, потрапляють у аварії, а лише близько 6 відсотків транспортних засобів, що працюють від акумуляторів, вважаються непридатними для ремонту після аварій.


  • Метт Мур, старший віце-президент Highway Loss Data Institute, дослідницької організації, яка обслуговує страхову галузь, сказав, що дані страхування та ремонту підривають ідею про те, що батареї чи електричні технології призводять до обтяжливих витрат на ремонт. Відповідно до аналізу інституту, для 11 моделей, які доступні в бензинових і електричних версіях, включаючи Hyundai Kona і Volvo XC40, витрати на ремонт електричних моделей лише на 2 відсотки вищі.

Бензинові чи електричні, сказав пан Мур, дорожчі, рідкісні та високоефективні автомобілі, як правило, потрапляють у менше, але більш серйозні аварії частково через те, що ними, швидше за все, керуватимуть люди, які перевищують швидкість та ризикують.

«Вони б’ють швидко і сильно», — сказав він. «Кожне зіткнення — це суміш людини й машини».

Але автоексперти додали, що пошкодження акумуляторної батареї електромобілів — їхньої найдорожчої частини — може ускладнити їх ремонт, вимагаючи спеціальних інструментів і підвищення кваліфікації.

«Зараз, якщо є серйозні пошкодження батареї – ніхто не хоче намагатися це відремонтувати», — сказав Сенді Манро, інженер і консультант, який веде популярне шоу на YouTube, у якому він брав інтерв’ю у Ілона Маска, виконавчого директора Tesla. та інші в автомобільній промисловості.

Автовиробники кажуть, що вони знають про зростання витрат на ремонт і працюють над тим, щоб полегшити ремонт автомобілів, особливо електромобілів, які, як очікують багато керівників, замінять більшість або всі бензинові моделі в найближчі десятиліття.


  • BMW оснастила свої електромобілі датчиками, які надають дані про напрям та інтенсивність сили зіткнення. Ця інформація може зорієнтувати технічних спеціалістів щодо того, які акумуляторні модулі потребують заміни.
  • Ford зробив це таким чином, щоб його дилери могли замінити пошкоджений лоток акумулятора на Mustang Mach-E та замінити всі компоненти на новий лоток.
  • General Motors розробляє процес, який дозволить дилерам ремонтувати та замінювати пакети, включно з окремими модулями акумуляторів, які пошкоджені.

Незважаючи на те, що вартість ремонту зростає, пан Манро підкреслив, що новіші автомобілі надають значні переваги порівняно зі старими. Вони можуть поглинути жахливу силу удару та дозволити пасажирам піти геть. Або вони повністю уникають зіткнень, використовуючи ті самі камери та датчики, які роблять ремонт більш складним.

«Якщо ніхто не помре, але ми не зможемо полагодити бампер, мене це не хвилює», — сказав він. «Це лише залізний брухт. У центрі уваги – люди всередині та ефективність автомобіля»


Другие посты