Главная страница » Чи будемо ми готові, якщо GPS не працює?
space x falcon 9

Чи будемо ми готові, якщо GPS не працює?

Міністерство транспорту має ідеї щодо резервного копіювання, але йому потрібні гроші від Конгресу

GPS є життєво важливим для американців, але зламати його ніколи не було простіше. Захист цивільної системи глобального позиціонування, невидимої програми, за яку платить федеральний уряд, покладається на міністра транспорту Піта Буттігіга. Йому було б добре використовувати результати звіту Міністерства транспорту за січень щодо технологій, які можуть створити резервну копію GPS та забезпечити швидкий розвиток країни.

Три окремі закони, нещодавно Закон про санкціонування берегової охорони Франка Лобіондо від 2018 року, покладають на департамент транспорту завдання забезпечити резервне копіювання даних GPS. Закон LoBiondo вимагав, щоб секретар створив резервну систему до кінця 2020 року, але кошти не виділялись, тому департамент не міг продовжувати роботу.

Хоча Конгрес не дотримався графіку фінансування, у новому звіті DOT викладено дорожню карту. Департамент протестував 11 технологій, які можна було використовувати за відсутності GPS-сигналів, включаючи наземні радіосигнали, волоконні мережі для хронометражу, супутники Iridium для зашифрованих сигналів та Wi-Fi та сигнали стільникового зв’язку для локалізації. Конгрес повинен розподілити кошти зараз.

GPS залежить від супутників, які можуть бути пошкоджені електромагнітними бурями або військовими атаками. Навіть коли супутники недоторкані, випадки хакерства поширюються, використовуючи недороге, легко доступне обладнання.

У 2019 році британський нафтовий танкер Stena Impero був заманений в іранські води в Ормузькій протоці, тоді як його GPS, «підроблений» іранцями, повідомив навігаторам, що він знаходився в міжнародних водах. Корабель було захоплено, а його екіпаж ув’язнений в Ірані на 10 тижнів.

Деякі перешкоди GPS є ненавмисними. У січні Федеральна авіаційна адміністрація простежила втрату пілотами сигналу GPS, що наближався до Міжнародного аеропорту Вілмінгтон в Північній Кароліні, не хакерам, а конкуруючим бездротовим сигналам від сусідньої каналізаційної станції. «Страшно втрачати GPS за півтори милі від злітно-посадкової смуги», — сказав мені Томас Гудвін, член Асоціації пілотів Вілмінгтона.

Берегова охорона збирає повідомлення про прогалини в покритті GPS у всьому світі. Прикладами останніх місяців 2020 року є кораблі в Середземному морі та Суецькій затоці, геодезисти в греблі Булл-Лейк у Вайомінгу та водій у Сіетлі.

Покемон Го, гра з доповненою реальністю, випущена в 2016 році, спонукала армії підлітків-хакерів підробляти GPS на своїх телефонах, обманюючи своє реальне місце розташування для отримання переваги. Програма під назвою iMyFone AnyTo рекламує: «Змініть розташування GPS на пристрої iOS за один клік». Злочинці викрадають вантажівки, викрадають вантажі та кораблі викрадених транспортних засобів у контейнерах, глушивши сигнали GPS, щоб вимкнути пристрої стеження. Далекобійники переривають портові операції, використовуючи перешкоди GPS, щоб перемогти системи відстеження флоту.

Коли перші комп’ютери вийшли на ринок, ніхто не бачив необхідності у всюдисущому антивірусному програмному забезпеченні. Подібним чином GPS у перші дні був вільним від злому, але сьогодні він потребує захисту.

«Найкращий спосіб захистити GPS і супутникові системи — це зосередити увагу на захисті спектра, більш жорстких приймачів та збільшенні джерел позиціонування, навігації та хронометражу», — говорить адмініструвач у відставці Тад Аллен, колишній комендант берегової охорони.

У звіті Департаменту транспорту було зроблено висновок, що для доповнення GPS слід використовувати кілька технологій. Компанія NextNav, що базується в Каліфорнії, особливо добре працювала в міських районах завдяки своїй Metropolitan Beacon System, наземній мережі далекомірних радіомаяків. У сільських та морських районах сателі, що базуються у Вірджинії, показали чудові рішення щодо часу та розташування, доставлені через сузір’я Ірідіум з 66 супутників з низькою орбітою Землі.

Ставки високі. Американці використовують більше 900 мільйонів приймачів GPS. Ви знайдете їх у мобільних телефонах, комерційних вантажівках та автобусах та залізницях. Більше 100 мільйонів автомобілів мають навігаційні системи. Кораблі, літаки та безпілотники використовують GPS для навігації. Вантажівки використовують GPS не тільки для служб визначення місцезнаходження, але й для електронних пристроїв реєстрації, які показують, чи водії занадто довго їхали і не ставали сонними. Аварійні служби використовують GPS, а не карти, щоб знайти місця аварій та доставити людей до лікарні. Ви не хочете чекати на пожежну машину або швидку допомогу, коли GPS зламаний або порушений.

Трактори John Deere зменшують сільськогосподарські витрати, точно визначаючи місця висадки насіння, води та удобрення. Будівельна галузь використовує GPS, щоб зробити те саме з цвяхами та шпильками. Геодези використовують GPS для вимірювань, що знаходяться поза зоною їхнього зору, особливо на водних шляхах. Електростанції покладаються на технологію синхронізації генераторів та розподілу енергії в електромережі.

Американці занадто залежать від GPS, щоб федеральний уряд чекав, коли він обвалиться. Надійне резервне копіювання потрібно якомога швидше.

Другие посты