Меню
7-bmw-vantablack
0 Comments

BMW Vantablack: Чорніше чорного

Важко описати Vantablack, найтемніший чорний пігмент у світі, не бачачи цього на собі.

Марк Вільсон

Вперше розроблений для використання в чутливих до світла космічних компонентах (і сумно відомий для художнього використання виключно скульптором Анішем Капуром), пігмент використовує крихітні вуглецеві нанотрубки для поглинання до 99,965% світла, що вражає його поверхню. У лабораторії з найпотаємніших матеріалів Google я нещодавно вперше подивився на зразок Вантаблака в реальному житті. Це майже зламало мій мозок. Він не має відбиття, контурів. Ніби частина світу була відбита фотошопом. Погляньте на це досить довго, і відчувається, що ваша душа висмоктується з очних яблук.


Я не міг уявити, щоб будь-який повсякденний предмет був намальований у Вантаблаку, не кажучи вже про той, який може рухатися зі швидкістю 90 миль на годину. Але на автосалоні у Франкфурті цього вересня виробник автомобілів покаже єдиний BMW X6, пофарбований у Вантаблаку.

Навіть на фотографіях ефект яскраво виражений. Сама машина здається двовимірною. Тільки деталі, як шини, гриль та вікна, пропонують наочні підказки щодо справжньої форми автомобіля — хоча на багатьох зображеннях ці компоненти просто здаються плаваючими у просторі.

Страшна ідея — уявити собі автомобіль Vantablack на дорозі. BMW для цього застосування використовувала більш світловідбиваючу версію фарби, яка відбиває більш щедрі 1% видимого світла. Але навіть маючи трохи відбиваючу поверхню, автомобіль Vatablack у дзеркалі заднього огляду, мабуть, буде виглядати щось на зразок тунелю Looney Tunes, намальованого посеред вулиці. Це предмет чи порожнеча?

Чорні автомобілі значно небезпечніше за кермом, ніж білі автомобілі з причини видимості. Дослідження Центру досліджень нещасних випадків університету Монаша в Австралії, яке вивчало дані про аварії по всій країні з 1987 по 2004 рік, виявило, що порівняно з білими автомобілями як базовою лінією, ризик аварій був вищим майже для кожного іншого поширеного кольору, включаючи червоний, синій, сріблястий, зелений, сірий і, так, чорний. Чорний виконував найгірше за всіма заходами: при денному світлі шанс аварії на 12% більший, ніж у білих автомобілів. На світанку та сутінках це підскакує до 47%, хоча ваш відносний ризик потрапити в аварію на той час в ці години нижче, наголошують автори. Дослідження Монаша узгоджувались принаймні з одним із Університету Гранади, який визначав, що жовтий колір є безпечною альтернативою білому. Центр є поважним ресурсом в галузі безпеки транспортних засобів, а також сприяє щорічним рейтингам безпеки вживаних автомобілів.

У будь-якому випадку, якщо чорний — найменш безпечний колір для автомобіля, то зробити цей чорний ще чорнішим здається об’єктивно жахливим дизайнерським рішенням. Насправді, BMW прямо підтвердив, що цей автомобіль не буде йти у виробництво. Що стосується того, чи вважає це підприємство безпечним чи ні?

«Автомобіль ще не створений для тестування дорожнього руху та ще не бачив денного світла, але ми, безумовно, перевіримо його на підставі доказів, щоб побачити, як він реагує / виглядає поза ангаром», — сказала речниця. «Тому ми поки не можемо відповісти на це питання».