Главная страница » BMW M4 Coupe: Дві двері, які ревуть
bmw m4 coupe 2021

BMW M4 Coupe: Дві двері, які ревуть

Продукт будинку тюнінгу «Werk», підрозділ BMW M, спокуси нового M4 Coupe виростають завдяки його рідкісній шестиступінчастій механічній коробці передач — з трьома педалями в області ніг і всім іншим. Перемикання передач є стандартним обладнанням як для M4 Coupe, так і для механічного спареного автомобіля M3 Sedan, поєднаного з пристрасним багатим крутним моментом 3,0-літровим дворядним турбонаддувом (473 к.с.) та заднім приводом з механічним обмеженням. -диференціал ковзання.

Якщо загрожувати своїм друзям на клубній трасі BMW — це ваш особистий бог, ви захочете M4 Competition Coupe

Яка ваша ідея? Якщо ви риболовець форелі, можливо, це нескінченний осінній день у Британській Колумбії. Ви стоїте в срібно-плетеному потоці, а ваша лінія мух котиться в ідеальних синусоїдах по повітрю. Для кількох тисяч відданих чуттєвих людей задньопривідний M4 Coupe із шестиступінчастою передачею представляє рай на Піреллі.

  • Пізніше цього року BMW запропонує автомобілі M3 та M4 Competition з повним приводом (xDrive), включаючи задній активний диференціал. Наразі той, що перед моїм будинком (97 545 доларів, як перевірено), буде робити добре.

Минуло 33 роки з моменту появи першого М3 на берегах США, нині високо колекційної серії E30. Я відбився на наступному поколінні, серія E36 M3 Coupe, яка і сьогодні визначає відчуття, яких я жадаю від BMW. Мені подобаються вони легкі та реактивні, міцно підресорені, з жорсткими, щільно прилягають сидіннями. У цьому столітті покоління автомобілів з Мюнхеном, які працювали важче і гірше, мене вразило, але ніколи не викликало особливого бажання.

Відносна легкість (3830 фунтів) і жорсткість нового M4 Coupe здаються старими часами. Яке це маленьке судно. Спереду і ззаду конструкції перетягнуті рельєфом із складною алюмінієвою опорою. М-специфічна подвійна підвісна амортизаційна передня та п’ятиланкові задня підвіска є кременею, викликаючи рівні вигину шиї бічного зчеплення, на які ви можете просто недбало лежати, керуючи від кута до кута, що перевищує 1 G.

Все це плюс механічна коробка передач. Захоплююче знову відчути ці примітивні важелі, в руках і під ногами. BMW доклав чималих зусиль, щоб зробити цей шестиступінчастий механічний пристрій справжнім: форма зчеплення ручки перемикача передач, пружинність повернення педалі зчеплення, ворота перемикання передач, які не можна поспішати, просто положення педалі, ідеальне для переключення передач на п’ят і пальці (діти, запитайте у батьків).

Лише декілька моделей все ще пропонують перемикання передач, включаючи Ford Mustang, пару Porsches та BMW. І недарма: вони застаріли. До біса, вони практично стимпанк. За інших рівних умов перемикання передач з ручним перемиканням передач перемикання або переключення передач відбувається повільніше, ніж їх наступники, керовані комп’ютером; вони мають обмежену потужність крутного моменту завдяки своєму диску з одним зчепленням. Вони менш міцні (знову одинарне зчеплення); і вони менш енергоефективні при тестуванні пробігу EPA, що допомогло вигнати їх з масового ринку в 1990-х.

  • Можливо, когось здивує, що для всієї героїки, що перемикає передачі, автомобіль, що перемикається вручну, неминуче буде відставати вдвох від свого роботозмінного еквівалента. BMW зручно ілюструє цей факт, пропонуючи механічну коробку передач лише у M3 Sedan та M4 Coupe. M4 Competition Coupe — подивіться, що вони там робили? — обладнаний восьмиступінчастим автоматом на базі перетворювача крутного моменту, оснащеним веслувальними перемикачами, встановленими на колонці, для ігрового часу.

У конкурентній комплектації M4 отримує потужну потужність і крутний момент (30 к.с. і 73 фунт-фут), достатній для того, щоб збрити три десятих від прискорення M4 Coupe з 0-60 миль на годину. Між доданою вогневою силою та більш швидким переходом, M4 Competition відійде від свого колеги за кілька кіл на будь-якому шляху. Якщо турнування ваших друзів на місцевій події клубного треку BMW є вашим особистим богом, ви захочете змагання M4.

Єдина перевага та аргумент на користь M4 Coupe полягає в тому, що він веселіший. Але що взагалі означає веселощі в цьому контексті? Це весело, оплачуючи машину? Зчепити і вимкнути циліндр разів у режимі зупинки та перекочування? Утримання адвоката на фіксації?

Я скажу вам. Розвага означає похизуватися. Приклад: перемикання ручки дозволяє легко натиснути на зчеплення M4, зафіксувати дросель і виконати грубі вигоряння із замкнутим контуром на відкритому майданчику, зникаючи в туманній купці диму від шин на радість сусідських дітей. Весело

Круїз: насправді досить складно підняти двигун екзотичного автомобіля з коробкою передач із подвійним зчепленням, поки він рухається повільно, як, можливо, ви хотіли б, якби в суботу ввечері ви були суцільним хуліганом, якого вартують ваші колеги. З M4 це так само просто, як і хокі-поке: вставте обидві ноги — педаль зчеплення та газу — і струсіть їх. M4 Coupe має двоступеневу вихлопну систему, яка затемнює і розширює ноту вихлопу за командою. Також є кнопка — перемикач зони лікарні, я думаю, — за допомогою якої ви можете тимчасово відключити вихлоп.

Дрейфуючий: M4 Coupe має багато покращень зчеплення, перемикання передач та стійкості, пов’язаних із складною мережею управління шасі, електронного гальмування та електронного кермування. Ці добре задумані засоби водія можна поступово деактивувати, доки — після того, як визнаєте, що водій справді хоче туди поїхати — вони не вимикаються. З відновленням цих ступенів свободи, M4 Coupe може дістатись і залишатися, досить перехрещений, ковзаючи навколо, пазура в сторони з включеним живленням. І якщо ваш ковзний імпульс впаде, невеликий удар ногою зчеплення знов приведе його в бік. Це теж весело.

Як типово для автомобілів, підготовлених М, у M4 Coupe є вбудована автодидактичність. Одним з таких навчальних засобів є додаткова система M Drive Professional (900 доларів США), що пропонує не менше 10 рівнів тягового втручання, які можна набрати через контролер iDrive на центральній консолі. Ідея полягає в тому, що власники можуть використовувати систему для тренування дрейфуючих та силових гірок протягом своїх звичайних днів треку

Dan Neil at Dan.Neil@wsj.com

Другие посты