Главная страница » Автосалони не встигають за новими моделями. Винен глобальний дефіцит чіпів
deficit cars

Автосалони не встигають за новими моделями. Винен глобальний дефіцит чіпів

В дилера в штаті Юта Стівена Вейда закінчуються пікапи — і швидко. Зазвичай він тримає близько 200 пікапів Ram на складі у своєму дилерському центрі в Сент-Джорджі, штат Юта. Станом на цей тиждень, в нього було лише 25. Ситуація ще краща у його сусідньому бізнесі Chevrolet: у нього є лише чотири вантажівки Silverado, і він не впевнений, коли отримає більше.

«У кінці минулого року ми, здавалося, мали достатню кількість товарів», — сказав пан Уейд, який має вісім дилерських центрів у південній частині штату Юта. «Але їх стає все менше і менше».

Автотрейдери та дилери увійшли до 2021 року, сподіваючись поповнити запаси автосалонів, виснажених пандемією, припиненням роботи заводів навесні минулого року. Натомість, дефіцит деталей та інші фактори, що порушують виробництво, продовжили кризу запасів, і роздрібні торговці автомобілями заявили, що це може пройти місяці до того, як настане полегшення.

Для покупців пропонується більш тонкий вибір, вищі ціни та довше очікування, стверджують дилери та аналітики. Багатьом споживачам доводилося замовляти моделі з заводу або вибирати з транспортних засобів, які ще перебувають у дорозі до дилерського центру, а не відразу ж відганяти свої нові машини з ділянки.


Відсутність нових автомобілів є бар’єром для того, щоб галузь повернулась в нормальний ритм. Аналітики заявляють, що затримка попиту, продовження низьких процентних ставок та новий раунд перевірок стимулів, що надходять до споживачів, повинні допомогти збільшити трафік виставкового залу в найближчі місяці, коли весняний сезон продажів у галузі розпочинається.

Місячний дефіцит напівпровідників змусив автовиробників скоротити виробництво навіть своїх найбільш прибуткових автомобілів. Зимові шторми в Техасі минулого місяця порушили виробництво пластмас, що призвело до нестачі піни для сидінь та інших матеріалів, заявляють виробники автомобілів та постачальники. Резервування портів Західного узбережжя затримує відвантаження вантажних автомобілів з Азії.

  • Зриви в ланцюгах поставок почалися наприкінці минулого року і за останні місяці вразили майже кожного великого виробника автомобілів — від Volkswagen AG та Nissan Motor Co. до General Motors Co.

Honda Motor Co. та Toyota Motor Corp. останніми постраждали, в останні дні зупинивши виробництво на деяких північноамериканських заводах. Компанії заявили, що збіг факторів призвів до зупинки роботи, включаючи дефіцит мікросхем, погодну погоду та резервне резервування портів.

Тим часом покупці автомобілів продовжували розкуповувати транспортні засоби, змушуючи продажі автомобілів у США рости до майже нормального рівня після того, як продажі скоротились на початку пандемії. Попит, що перевищував очікуваний, призвів до місяців обмежених запасів завдяки майже двомісячному зупиненню заводу минулої весни.

  • Автовиробники розпочали рік, роблячи певні успіхи, поповнюючи американські дилерські партії. Погіршення проблем з ланцюгами поставок стерло цей прогрес.

Наприкінці лютого у дилерів було 2,7 мільйона автомобілів на складі або їх відправляли до магазинів, що на 26% менше, ніж у тому ж місяці минулого року, повідомляє Wards Intelligence. Це майже так само низько, як минулого літа, коли американські автозаводи оживляли до життя після зупинки.

«Стимул росте, податкові відшкодування виплачуються, а споживчі настрої відновлюються», — сказав Джонатан Смок, головний економіст дослідницької фірми Cox Automotive. Оскільки споживчий попит на нові транспортні засоби, як очікується, посилиться цієї весни, запас, ймовірно, ще погіршиться, додав він.

Для покупців вигідні пропозиції стає важче знайти. Багато автовиробників скоротили глибокі знижки, які вони пропонували на початку пандемії. За даними дослідницької фірми J.D. Power, в лютому автомобільні компанії витратили на знижки та інші заохочувальні стимули в середньому близько 3562 доларів на автомобіль, знизившись на 600 доларів у порівнянні з тим самим місяцем роком раніше.

  • Відсутність доступності була найбільш гострою для моделей кросоверів та позашляховиків, включаючи Jeep’s Wrangler та Chevrolet Tahoe, запаси яких на 43% та 70% нижчі, ніж рік тому, відповідно, згідно з даними Wards Intelligence.

GM та Ford Motor Co. закрили кілька північноамериканських заводів на кілька тижнів через дефіцит мікросхем, що призвело до обтиску постачання декількох спортивних моделей. GM заявила, що втрачене виробництво може зашкодити прибутку до оподаткування на цілих 2 мільярди доларів цього року; Ford зафіксував падіння до 2,5 мільярда доларів.

В останні тижні дефіцит мікросхем порушив центр прибутку для американських автовиробників пікапів

Протягом кількох місяців власник автомобілів GM, Ford та Ram Stellantis STLA 1,69% NV міг підтримувати поставки пікапів, перенаправляючи комп’ютерні чіпи з інших, менш прибуткових автомобілів. Але в останні тижні кожен заявив, що почав будувати вантажівки без чіпів і паркувати їх, поки вони чекають відвантаження.

На кінець лютого у дилерів було близько 414 000 пікапів, що приблизно вдвічі менше, ніж роком раніше, повідомляє Wards Intelligence.

Деякі дилери перекладають потенційних покупців нових автомобілів на серію вживаних автомобілів, але навіть це стає складнішим, сказали дилери, коли вони шукають вживані машини, щоб компенсувати проблему інвентаризації нових автомобілів.

Абель Толл, дилер з магазинами на північному сході, сказав, що його запас вживаних автомобілів закінчується. За його словами, надійні джерела вживаних моделей, такі як торгівля автомобілями та акуратно використані орендовані машини, зменшились, що створило проблему з поставками та зростання цін.

«Інвентаризація стане найбільшим викликом цього року», сказав він.

Другие посты