Главная страница » Apple планує випустити свій безпілотний автомобіль у 2025 році
Apple Project Titan

Apple планує випустити свій безпілотний автомобіль у 2025 році

Як повідомляє Bloomberg, Apple завершила «основну частину робіт» над новим процесором для власного повністю безпілотного автомобіля під кодовою назвою Titan, прискорює процес розробки та націлюється на його випуск у 2025 році.

Таємничий проект самоврядного автомобіля Apple Project Titan у мережі обговорюють із 2014 року. На початку цього року прокотилася нова хвиля чуток і витоків про гучний самоврядний автомобіль Apple: спочатку на роль виробничого партнера купертинівського гіганта приміряли Kia Motors і Hyundai Motor, а потім — Nissan. Але в результаті Hyundai/Kia та Nissan відкинули повідомлення про переговори з Apple щодо створення безпілотного автомобіля.

Оглядач Bloomberg Марк Гурман зазначає, що цей (поки що безіменний) автомобільний процесор розробила внутрішня команда розробників Apple, називаючи його «найпросунутішим компонентом», створеним спеціально для проекту Titan.

Раніше проскакували повідомлення про те, що Apple відмовилася від ідеї створення повноцінного автомобіля, перенаправивши ресурси на розробку систем автономного водіння. Тепер Bloomberg стверджує, що Apple вкотре змінила вектор розвитку Titan і метою є безпілотний автомобіль без керма та педалей. Його інтер’єр нібито буде дуже просторим із величезними сидіннями-диванами, як у прототипах електричних мінівенів Canoo. Раніше повідомлялося, що Apple хотіла купити Canoo і вела переговори зі стартапом, а цього року історія отримала продовження – співзасновник Canoo приєднався до Apple. Ще одна помітна деталь, що фігурує у звіті, – величезний сенсорний екран у стилі iPad з інтерфейсом, як у iOS.

  • Apple поки не визначилася з бізнес-моделлю — нібито спочатку компанія розглядала можливість створення автопарку та запуску власної служби автономних таксі, щоб конкурувати з Uber, Lyft та Waymo (Tesla, як відомо, також працює над власним сервісом роботаксу Tesla Network). Bloomberg вважає, що в результаті Apple вибере традиційну модель і продаватиме автомобілі рядовим споживачам.

Що цікаво, у звіті Bloomberg говориться, що Apple не збирається розробляти пропрієтарну зарядку для свого автомобіля і має намір використати поширений стандарт CCS, що забезпечить сумісність із зарядними станціями швидкої зарядки.

Вказані у свіжому звіті Bloomberg терміни першого автомобіля Apple узгоджуються з ранніми витоками та прогнозом відомого аналітика Мін-Чі Куо.

Другие посты