Середній вік автомобілів на американських дорогах минулого року зріс до рекордних 12,1 року, оскільки високі ціни та покращена якість спонукали власників довше триматися на своїх автомобілях.
За даними, опублікованими у понеділок дослідницькою фірмою IHS Markit, середній вік автомобіля вперше піднявся вище 12 років. Хоча середній вік автомобілів стабільно зростав за останні 15 років, ця тенденція прискорилася під час пандемії коронавірусу, частково через падіння продажів нових автомобілів, повідомляє IHS.
Висновок відображає сильнішу вартість автомобілів протягом їх життєвого циклу, від вищих цін на нові автомобілі, які американці платять роками, до більш високих цін на партію вживаних автомобілів, сказав Тодд Кампау, заступник директора з післяпродажних рішень в IHS. Поліпшена якість автомобіля також є фактором, сказав він.
- Хоча 20 років тому автомобіль міг змінити власників один-два рази і проіснував 100 000 миль, сьогодні частіше трапляється, що автомобіль має декількох власників і прослужить 200 000 миль і більше, сказав він.
«Це продовжило життєвий цикл автомобіля та створило цінність для більшої кількості покупців вгору та вниз по ланцюгу», — сказав пан Кампау. «Для другого, третього чи четвертого власника все ще є м’ясо на кістці».
Зростання середнього віку автомобіля не обов’язково означає, що американці відмовляються від покупок нових автомобілів і довше уживаються зі своїми нинішніми автомобілями, сказав пан Кампау. Продажі нових автомобілів працюють рекордними або майже рекордними темпами протягом багатьох років, за винятком короткочасного падіння в перші місяці пандемії минулого року.
Натомість, після скорочення фінансової кризи, все більше споживачів додавали до своєї кількості побутових транспортних засобів — купуючи третю машину для сім’ї, замість того, щоб проїжджати на двох, наприклад, сказав пан Кампау. За даними IHS, загальна кількість транспортних засобів, що експлуатуються в США, зросла приблизно на 10% з 2013 року до приблизно 279 мільйонів.
Вік подовження транспортного засобу представляє можливість для дилерів та інших компаній, які продають запасні частини для ремонту автомобілів, такі як гальма та шини, сказав пан Кампау. Крім того, більше компаній пропонують товари післяпродажного обслуговування для модернізації інформаційно-розважальних систем та інших технологій в автомобілях, надаючи власникам старих автомобілів можливість підключити свої телефони до сенсорного екрану приладової панелі.
Оскільки машини довше залишаються на дорогах, виробники автомобілів прагнуть запропонувати цифрові послуги та функції після продажу, щоб приносити постійний прибуток, наприклад, додавання нових програм до мультимедійних систем або нових зручних функцій, таких як керування автомобілем у деяких випадках.
Директор Ford Motor Co. Джим Фарлі заявив, що хоче, щоб компанія мала постійний зв’язок із клієнтами Ford і порушила традиційну модель продажу автомобіля і просто почекала кілька років, перш ніж власник повернеться на оновлення.
«Як і у вашому телефоні, нові функції додаватимуться щогодини, щодня», — сказав пан Фарлі в інтерв’ю минулого місяця. «Я думаю, що тут справжня конкурентна гонка».
Середні ціни на нові та вживані транспортні засоби досягли останніх рекордних максимумів, піднявшись під час пандемії на тлі кризи постачання.
Ціна, заплачена за середній новий автомобіль у травні, становила 38255 доларів, що є рекордним показником, за даними дослідницької фірми J.D. Power. Ціни на нові автомобілі стабільно зростали після фінансової кризи, але злетіли за останній рік, оскільки зриви пандемії в ланцюгу поставок створили ринок продавця.
Ціни на вживані автомобілі також роками зростали і отримали ще сильніший приріст після удару пандемії. За даними індексу, проведеного аукціонною компанією Manheim, Inc., у травні середні ціни на вживані машини зросли на 48% порівняно з роком раніше.