Главная страница » Адміністрація Байдена намагається розмотати політику Трампа щодо викидів авто в атмосферу
california

Адміністрація Байдена намагається розмотати політику Трампа щодо викидів авто в атмосферу

ВАШИНГТОН — Адміністрація Байдена збирається закінчити юридичну битву з Каліфорнією за повноваження штату регулювати викиди автотранспортних засобів, створюючи основу для суворішого регулювання автомобільної промисловості, повідомляють люди, проінформовані про ці плани.

Представники адміністрації можуть оголосити про свої перші кроки вже в п’ятницю, коли президент Байден завершує дводенний міжнародний саміт за допомогою відеоконференції для вирішення проблем кліматичних змін. Це було б останнім із низки зусиль, спрямованих на розмотування політики адміністрації Трампа, яка полегшила екологічні правила.

  • Найбільший в країні автомобільний ринок у Каліфорнії давно встановив норми викидів, які перевищують вимоги, встановлені федеральним урядом, виняток, який був дозволений за відмовою від Закону про чисте повітря. Як результат, стандарти Каліфорнії стали фактичним національним стандартом.

Це стало джерелом конфлікту в роки Трампа, коли автовиробники просили адміністрацію Трампа про звільнення від угоди, яку адміністрація Обами домовилася з Каліфорнією та промисловістю щодо підвищення стандартів економії палива.

Адміністрація Трампа вирішила послабити стандарти Обами, заявивши, що пом’якшення правил зменшить споживчі витрати та збільшить продажі автомобілів. Для цього адміністративний департамент транспорту прийняв нову політику, згідно з якою Каліфорнія не має законних повноважень встановлювати власні стандарти економії палива. Цей крок розпочав тривалий юридичний бій, за який виробники автомобілів переживали, що це ускладнить їх планування для майбутніх моделей.

  • Департамент транспорту пана Байдена спершу відмінить це рішення, можливо, вже в п’ятницю. Це означало б зняти свій захист проти позову з Каліфорнії, 22 інших штатів та округу Колумбія, які подали позов проти адміністрації Трампа на збереження влади Каліфорнії.

Такі компанії, як General Motors Co., Toyota Motor Corp. та Stellantis N.V., спочатку виступили на стороні адміністрації Трампа в судовому процесі, стверджуючи, що стандарти повинні встановлюватися федеральними регуляторами. Ці компанії відкликали свою підтримку після виборів пана Байдена.

Адміністрація Байдена зробила суворіші норми щодо виробників автомобілів центральними для порядку денного президента щодо зменшення викидів парникових газів, що сприяє зміні клімату. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища, на пасажирські транспортні засоби припадає приблизно 16% таких викидів.

Після того, як Департамент транспорту переверне свій виклик владі Каліфорнії, EPA, як очікується, дотримуватиметься власної нової політики вже наступного тижня. Ймовірний результат — відновлення повноважень Каліфорнії встановлювати власні правила.

Білий дім та EPA відмовились коментувати. Департамент транспорту не відразу відповів на запит про коментар.

Пан Байден підписав розпорядження першого дня свого існування на посаді президента, яке закликало федеральні агенції переглянути низку екологічних правил адміністрації Трампа. Наказ вимагав, щоб уряд переглянув зусилля пана Трампа щодо послаблення більш жорстких норм викидів, встановлених його попередником, включаючи правило про скасування відмови, що дозволяє Каліфорнії встановлювати власні стандарти.

  • Адміністрація Трампа також пом’якшила стандарти викидів вихлопних газів у країні, заявивши, що цей крок призведе до збільшення продажів автомобілів та зниження цін на нові автомобілі.

Ці правила вимагають від автовиробників досягти 1,5% річного збільшення загальної ефективності використання пального до 2026 року, використовуючи галузеві заходи, що враховують як пробіг газу, так і скорочення викидів. Ця вимога є нижчою від річного підвищення ефективності на 5%, передбаченого адміністрацією Обами. Він був оскаржений судом з боку декількох штатів та екологічних груп.


Через свою Раду з питань повітряних ресурсів Каліфорнія працювала над виробленням компромісу між стандартами епохи Обами та відкатом Трампа, домовившись з кількома виробниками автомобілів про державні рамки. Ця угода полягала у збільшенні ефективності на 3,7% щороку з 2022 по 2026 роки.

Двоє людей заявили, що адміністрація Байдена розглядає нові правила, які б кодифікували ці вимоги по всій країні.

За своїм розпорядженням Білий дім встановив липневий графік висування нової норми, яка відновлює стандарти. Процес встановлення цих стандартів прискориться в найближчі тижні, коли відомства наполягатимуть на отриманні пропозиції до Білого дому для розгляду, ймовірно, до червня, сказала людина.

Нові кроки адміністрації Байдена щодо транспортних засобів з’являються, оскільки пізніше цього тижня президент приймає 40 світових лідерів для віртуального саміту з питань зміни клімату. Під час заходу пан Байден оприлюднить нову мету щодо зміни клімату, яка закликає США до 2030 року знизити викиди на 50% нижче рівня 2005 року.

Бен Фолді

Другие посты