Главная страница » 2022 EQS 580 4Matic: відповідь Mercedes на модель Tesla S
2022 EQS 580 4Matic Mercedes

2022 EQS 580 4Matic: відповідь Mercedes на модель Tesla S

За допомогою EQS Daimler представляє першу з чотирьох моделей Mercedes-EQ, які поділятимуть абсолютно нову електричну архітектуру. Чи повинен Ілон Маск хвилюватися? Ден Ніл так не вважає.


OBERALPSTRASSE — це двосмугова дорога, яка звивається над швейцарськими Альпами, а іноді — через захоплюючі кілометрові тунелі. Вона відома як одна з чудових автомобільних доріг у Європі, і в будь-який сонячний літній день вона може перетворитися на лінію орендованих харлей та караванів. Але з цієї нагоди — прохолодного, мокрого ранку четверга, 15 липня, — я мав Альпи майже лише для себе. Лише я та могутній седан 2022 EQS 580 4Matic, повністю електричний S-клас від суббренду Mercedes-EQ Daimler. У EQS ви ніколи не їдете поодинці.

До 350 датчиків і камер, які спостерігають, слухають, записують кожну ступню дороги, кожне моргання та промовляння очей, EQS — це навчальна машина, каже Мерседес, використовуючи алгоритми, подібні до штучного інтелекту, для аналізу та передбачення потреб водіїв, режиму та комфорту. Розглянемо функцію автоматичного масажу, яка виявляє і, гм, маніпулює гарячими точками в сидінні пасажира сидіння за допомогою пневматичних міхурів. Я ніколи не знаю, чи варто мені давати чайові.

Найбільша гнучкість EQS — це епатажний тире-дисплей MBUX Hyperscreen — 56 дюймів завширшки, як у автомобіля, що має власний привід — за підтримки восьми ядер процесора та 24 ГБ оперативної пам’яті. Мій позичений 580 4Matic також був оснащений 710-ватною аудіосистемою Burmester з 15 динаміками, ефекти якої розлито в 5888 фунтів німецького шххтейля, шкіряна оббивка з м’якою поверхнею та акустичне ізольоване скло. Це як диджеїнг рейву в могилі Джульєтти


Перша з чотирьох моделей, яка поділятиме абсолютно нову електричну архітектуру, включаючи позашляховик, EQS є ключовим продуктом для Daimler AG, якщо вона зроблена під тиском. Після Dieselgate (2015) німецькі автовиробники стверджували, що їм потрібно більше часу, щоб перейти до електрифікації. Обіцянка Даймлера досягти вуглецевого нейтралітету флоту називається «Амбіція 2039».

Неначе. У середу, 14 липня, Європейська комісія в Брюсселі оголосила про пропозицію скоротити викиди СО2 з нових автомобілів на 55% до 2030 року, а на 20% — до 2035 року серед країн-членів. І це було до того, як сонце зійшло в четвер, виявивши руйнування по всій Європі, спричинені безпрецедентними дощами та повенями — трагедією, широко пов’язаною зі зміною клімату. До п’ятниці, коли було вбито, поранено чи зникло безліч, навіть переглянуті пропозиції ЄК не мали нагальності.

EQS — це навчальна машина, яка використовує подібні до AI алгоритми для передбачення потреб водіїв, процедур та комфорту

Я ніколи не розумів небажання таких розкішних брендів, як Mercedes-Maybach та Rolls-Royce, сприйняти електрифікацію раніше, як розкіш наступного рівня. Тиха хода EQS, велична тяга та левітуючий вдосконалення уздовж Оберальпштрассе роблять застарілий S-клас відчуттям пароплава, що спалює вугілля. Вони мали це назвати Регіцидом.

Серед особливостей, орієнтованих на водія, — допоміжне управління заднім рульовим управлінням, шасі, які можуть повертати задні колеса на 10% в будь-якому напрямку. Система дозволяє 17-футовому люксовому лайнеру здійснити легкий розворот лише за 35,7 футів. На гірських серпантинах заднє рульове управління допомагає бити великим прикладом автомобіля навколо вузьких радіусів.

Іншою невидимою присутністю на Оберальпштрассе була модель Tesla S. Майже через десять років після того, як перший седан Tesla був проголошений найкращим автомобілем у світі, EQS являє собою довгоочікуваний контрпункт із Штутгарта, імперія завдає удару у відповідь. Напевно з усіма тими домашніми геніями Даймлер нарешті може покласти рукавичку на підборіддя Ілона Маска?

  • Не з цим, не за цифрами. EQS надійде до США цієї осені як EQS 450+ (одномоторний, задній привід, 329 к.с.); або EQS 580 4Matic (подвійний двигун, повний привід, 516 к.с. / 631 фунт-фут у поєднанні). Лише з одним синхронним двигуном із постійним магнітом 450+ ковзає до швидкості до 60 км / год за величезних 5,9 секунди. 580 4Matic виконує дію лише за 4,1 секунди.

EQS іде важко в інший бік, всередині теж. Tesla славиться тим, що зводить всю інформацію про водія та більшість елементів керування до центрального сенсорного екрану. EQS, навпаки, поширює їх на Гіперекрані, з тактильною реакцією та інтерфейсом «нульового шару», тобто майже без вбудованих меню. Ви коли-небудь пробували знайти щось на робочому столі знайомого комп’ютера вашої мами?

Тож не Тесла.


Dan Neil, WSJ.com

Другие посты