Главная страница » Їхати автомобілем чи купити квитки на поїзд?
Їхати автомобілем чи купити квитки на поїзд?

Їхати автомобілем чи купити квитки на поїзд?

Питання цікаве, завзяті автовласники навіть розглядати не стануть, але не всі готові провести кілька днів за кермом, і не завжди це виправдано. А квитки на поїзд коштують дешевше бензину, до того ж є плюси в поїздці пасажиром, а не водієм.

Порівняння подорожі на потязі і автомобілі

Мінімальний час в дорозі від Києва до Харкова на автомобілі згідно Google Maps становить 6 годин 3 хвилини. За кермом проїдете від 460 до 513 кілометрів, причому «чистого часу шляху» немає. Затори і пробки – обов’язковий бонус напрямку. Мінімальний час в дорозі на поїзді Інтерсіті 4 години 50 хвилин. 

Порівняємо вартість квитка на поїзд і витрат на бензин:

  • Посидіти менше п’яти годин, комфортно попиваючи каву, коштує 430 гривень;
  • Проїхатися з вітерцем і комфортом (без пробок, ~ 480 км) дорожче, 500 гривень;
  • На поїзді за цей час і гроші ви потрапляєте з центру Києва в центр Харкова;
  • На автомобілі за порівнянний час доїдете від кордону одного мегаполісу до знака обмеження швидкості.

Ще одне порівняння, яке не прийняте до уваги. Наскільки ви будете готові працювати на «повну котушку» після виснажливого марш-кидка за кермом? Для молодого водія кілька годин промайнуть непомітно, а для вас?

Є варіант виїхати о другій годині ночі, минути пробки в Києві і встигнути проскочити напружену ділянку Яготин — Пирятин, щоб вибрати варіант під’їзду через Полтаву або Охтирку.

Можна використовувати «п’яні» дороги, але менше, ніж за сім годин не доїдете. Потяги їдуть повільніше, але без пробок і заторів.

Квитки на поїзд можна купити в останній момент, до поїздки на авто готуйтеся заздалегідь

Картина, коли водій вибігає до автомобіля, сідає за кермо (зазвичай з великою родиною, обов’язково двоє дітей і дружина), мчить на край світу, і все в них добре, справляє враження. Це типова реклама нового автомобіля на ТБ. У реальності до поїздки на далеку відстань треба готуватися:

  • Заправити повний бак (бажано і запасну каністру);
  • Провести мінімальний ТО, щоб не сталося неприємностей;
  • Оцінити маршрут, час виїзду, зібрати речі і нарізати бутербродів.

Досвідчені водії скажуть – дрібниці, зате який кайф самому рулити, оглядаючи околиці! На ділі, водій красот не побачить. А пасажир поїзда може розглянути їх в деталях.

Тому подорож по маршруту Київ – Харків поїздом має незаперечні переваги. Автомобіль, до речі, можна взяти з собою. Послуга перевезення авто дорожче самостійної подорожі, але ви не втомитеся, не витратите сил, щоб сісти за кермо і успішно вирішити всі поставлені завдання. Будь то відпочинок, візит у справах бізнесу або просто початок подорожі по Харківській області.

До речі, якщо заправити автомобіль перед таким подорожжю, то навіть половини бака вистачить оглянути околиці і не переживати за якість бензину. А відпочити від поїздки зможете комфортно повертаючись до Києва потягом, не переживаючи за збереження автомобіля, надійно захищеного на час перевезення до столиці.

Другие посты